IT SECURITY NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na IT bezpečnost a související témata. #security #bezpečnost #ITSECNN

Termokamery – velká příležitost v boji s aktuální hrozbou a souvisejícími restrikcemi

Proficomms Sunell

ProficommsAktuálně se Česká republika a ostatní evropské státy blíží k vrcholu pandemické křivky. Na úrovni vedení států, obcí a firem se již nyní samozřejmě řeší, jak co nejvíce zmírnit ekonomické dopady a co nejrychleji obnovit normální chod celé společnosti. K dispozici je celá řada nástrojů včetně zavedení chytré karantény. Jedním ze systémů, který nemá dopad na volný pohyb osob a přitom dokáže prakticky v reálném čase identifikovat osoby potencionálně nakažené infekčními chorobami, je kamerový systém určený pro měření tělesné teploty.

Tyto systémy jsou nasazeny již na řadě míst – zejména v rámci infrastruktury vyspělých asijských států, kde jsou v tomto ohledu několik kroků před námi. Kamery mohou preventivně monitorovat prakticky všechna vnitřní veřejná prostranství – od vlakových nádraží, letištních hal, stanic metra, vstupů do městských budov a úřadů, školních objektů až po sportovní areály, obchodní centra nebo vstupy do prostor větších firem.

Proficomms SunellPříkladem systému, který dokáže automaticky identifikovat a upozornit na osoby se zvýšenou teplotou je Sunview firmy Sunell. Tento systém zvládne detekovat až 16 osob za sekundu při přesnosti měření 0.3oC a na vzdálenost 3-5 metrů. Jedná se tedy o jedno z nejrychlejších řešení v kombinaci s vysokou mírou přesnosti na současném trhu.

Jak to celé funguje? Sunview je kompletní a profesionální systém pro měření teploty procházejících osob, který umí nejen detekovat osoby s nestandardní teplotou, ale spustit okamžitě alarmy a následně také pracovat se záznamy a vyhodnocovat je. Integruje v jednom zařízení termální kameru pro měření teploty a také standardní kameru ve viditelném spektru s přehledným zobrazením pro Proficomms Sunelllidské oko. Dále tento systém obsahuje takzvanou black body jednotku (speciální zařízení určené ke kalibraci přesného měření teploty), NVR pro ukládání videozáznamu, držák na zeď, držák na strop a také stativ pro případnou mobilní instalaci. Systém po prvotním nastavení již pracuje zcela automaticky a samostatně. Sleduje prostor 24 hodin denně a v případě pozitivního nálezu osoby se zvýšenou teplotou pošle alarmovou zprávu, uloží záznam a upozorní obsluhu. Díky unikátní rychlosti měření je vhodný i do prostor s velmi vysokým pohybem osob jako jsou například letiště. Vše můžete vidět na názorné video ukázce.

Tento systém je provozován v Číně a řadě dalších asijských států již od roku 2018. Z evropských zemí je nyní nově instalován například na letišti v Římě a první instalace se rozbíhají také v České republice. Nasazení těchto systémů velmi napomáhá tomu, aby mohla být přísná karanténní opatření nahrazena volnějším režimem pohybu osob a přitom minimalizována rizika hromadného šíření nákazy. Pro více informací kontaktujte Pavla Kabelku, specialistu na tato řešení: Pavel Kabelka / Sales manager Sunell / e-mail: kabelka@proficomms.cz.

 

 

Další články společnosti Proficomms:

Aktuální hrozby v bezpečnosti sítí

DCI, OLS, CC, SDN, PAM4, QAM, QKD, OCM, YANG, API, Tbps atd.

Termokamery – velká příležitost v boji s aktuální hrozbou a souvisejícími restrikcemi

Sledování dopravy a kontrola parkování v chytrých městech

Jak zrealizovat Data retention v ISP síti profesionálně a s využitím dotace?