Termokamery – velká příležitost v boji s aktuální hrozbou a souvisejícími restrikcemi

Proficomms Sunell

ProficommsAktuálně se Česká republika a ostatní evropské státy blíží k vrcholu pandemické křivky. Na úrovni vedení států, obcí a firem se již nyní samozřejmě řeší, jak co nejvíce zmírnit ekonomické dopady a co nejrychleji obnovit normální chod celé společnosti. K dispozici je celá řada nástrojů včetně zavedení chytré karantény. Jedním ze systémů, který nemá dopad na volný pohyb osob a přitom dokáže prakticky v reálném čase identifikovat osoby potencionálně nakažené infekčními chorobami, je kamerový systém určený pro měření tělesné teploty.

Tyto systémy jsou nasazeny již na řadě míst – zejména v rámci infrastruktury vyspělých asijských států, kde jsou v tomto ohledu několik kroků před námi. Kamery mohou preventivně monitorovat prakticky všechna vnitřní veřejná prostranství – od vlakových nádraží, letištních hal, stanic metra, vstupů do městských budov a úřadů, školních objektů až po sportovní areály, obchodní centra nebo vstupy do prostor větších firem.

Proficomms SunellJedním ze systémů, který dokáže automaticky identifikovat a upozornit na osoby se zvýšenou teplotou je např. Sunview firmy Sunell. Tento systém zvládne detekovat až 16 osob za sekundu při přesnosti měření 0.3oC a na vzdálenost 3-5 metrů. Jedná se tedy o jedno z nejrychlejších řešení v kombinaci s vysokou mírou přesnosti na současném trhu.

Jak to celé funguje? Sunview je kompletní a profesionální systém pro měření teploty procházejících osob, který umí nejen detekovat osoby s nestandardní teplotou, ale spustit okamžitě alarmy a následně také pracovat se záznamy a vyhodnocovat je. Integruje v jednom zařízení termální kameru pro měření teploty a také standardní kameru ve viditelném spektru s přehledným zobrazením pro lidské oko. Dále tento systém obsahuje takzvanou black body jednotku (což je Proficomms Sunellspeciální zařízení určené ke kalibraci pro provoz s velmi přesným měření teploty), NVR záznamník (pro ukládání videozáznamu), držák na zeď, držák na strop a také stativ pro případnou mobilní instalaci. Systém po prvotním nastavení již pracuje zcela automaticky a samostatně. Sleduje prostor 24 hodin denně a v případě pozitivního nálezu osoby se zvýšenou teplotou pošle alarmovou zprávu, uloží záznam a upozorní obsluhu. Díky unikátní rychlosti měření je vhodný i do prostor s velmi vysokým pohybem osob jako jsou například letiště. Vše můžete vidět na názorné video ukázce.

Tento systém je provozován v Číně a řadě dalších asijských států již od roku 2018. Z evropských zemí je nyní nově instalován například na letišti v Římě a první instalace se rozbíhají také v České republice. Nasazení těchto systémů velmi napomáhá tomu, aby mohla být přísná karanténní opatření nahrazena volnějším režimem pohybu osob a přitom minimalizována rizika hromadného šíření nákazy. Pro více informací kontaktujte Pavla Kabelku, specialistu na tato řešení: Pavel Kabelka / Sales manager Sunell / e-mail: kabelka@proficomms.cz.

Napsat komentář