IT SECURITY NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na IT bezpečnost a související témata. #security #bezpečnost #ITSECNN

COVID-19: Slevy na hackování facebookových účtů

Slevy na hackování facebookových účtů

Od začátku ledna bylo registrováno více než 16 000 nových domén souvisejících s koronaviry. Průměrný počet nových domén je téměř 10krát vyšší v porovnání s předchozími týdny. Zjistilo se, že 0,8 % těchto domén bylo škodlivých (93 webových stránek) a dalších 19 % bylo podezřelých (více než 2 200 webových stránek). V minulém týdnu bylo dokonce zaregistrováno více než 6 000 nových domén, což je o 85 % více než v týdnu předchozím.

Speciální nabídky různých hackerů také propagují malware a nástroje pro zneužití zranitelností a prodávají se na dark netu se slevou při zadání kódu „COVID19“ nebo „coronavirus“. Akce jsou zaměřené na nezkušené kyberútočníky, kteří hledají nějaké předpřipravené hrozby.

A jak se tedy chránit, abyste se nestali obětí kyberpodvodníků a zločinců? Dodržujte základní bezpečnostní postupy:

1) Buďte opatrní ohledně e-mailů a souborů přijatých od neznámých odesílatelů, zejména pokud nabízejí speciální nabídky nebo slevy.
2) Neotvírejte neznámé přílohy ani neklikejte na odkazy v e-mailech.
3) Ujistěte se, že objednáváte zboží z autentického zdroje. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, NENÍ kliknout na propagační odkazy v e-mailech a místo toho vyhledat požadovaného obchodníka ve vyhledávači a kliknout na odkaz na stránce výsledků vyhledávače (Seznam, Google atd.).
4) Používejte komplexní bezpečnostní řešení, které vás ochrání před známými i neznámými kyberhrozbami.