IT SECURITY NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na IT bezpečnost a související témata. #security #bezpečnost #ITSECNN

GFI: Počet zranitelností vzrostl v roce 2019 o 5 procent

GFI Software ICTNN #ictsecurity

GFI Software, dodavatel řešení pro bezpečnost a správu v podnikových sítích, uvedla, že v roce 2019 došlo k dalšímu celkovému nárůstu softwarových zranitelností. Nejohroženějším softwarem vloni byly operační systémy Android, Linux a Windows. Vloni bylo celkemGFI zaznamenáno 17 310 zranitelností, což je o 5 % více, než v roce 2018. Z informací postavených na údajích organizace The National Vulnerability Database (NVD) vyplývá, že ke zvýšení počtu zranitelností tak došlo již třetí rok za sebou.

Nejvíce nových zranitelností bylo zaregistrováno v operačních systémech Google Android, Debian Linux, Windows Server 2016 a Windows 10, z aplikací potom Adobe Acrobat, cPanel a Google Chrome. Na celkovém ohrožení se vloni podílely především zranitelnosti u operačních systémů, které zaujaly prvních 7 ze 10 nejvíce ohrožených softwarových produktů, přičemž v první desítce nejzranitelnějších figuruje hned pět systémů Windows. První místo mezi nejohroženějšími výrobci patří Microsoftu, který vystřídal v roce 2018 nejzranitelnější Debian.

Klíčové údaje roku 2019:

Nejohroženějším desktopovým operačním systémem byl v roce 2019 Debian Linux (360), následují Windows Server 2016 a Windows 10 shodně s 357 zranitelnostmi. Windows 7, které letos přestaly být podporovány, registrovaly vloni 250 a Apple Mac OS X 117 zranitelností.

U mobilních operačních systémů bylo zjištěno 414 zranitelností u Google Android a 156 měl Apple iOS.

Mezi aplikacemi byl ji tradičně nejvíce zranitelný Adobe Acrobat (342), dále pak webhostingová aplikace cPanel (321), z webových prohlížečů Google Chrome (177), Mozilla Firefox (105) a Microsoft Edge (90).

Top 5 výrobců softwaru s nejvyšším celkovým počtem zranitelností zahrnuje Microsoft, Google, Oracle, Adobe a Cisco.

„V roce 2019 jsme byli svědky řady událostí nejen ve světě, ale i u nás, kdy došlo k rozšíření nákazy v sítích organizací s pomocí nedostatečně zabezpečených systémů, což nyní potvrzuje i aktuální statistika NVD,“ řekl Zdeněk Bínek, zodpovědný za prodej řešení GFI Software v České republice a na Slovensku. „Udržovat softwarová řešení v aktualizovaném stavu patří mezi několik klíčových doporučení moderní kybernetické ochrany. Zejména v letošním roce, kdy přestal být podporován poměrně široce využívaný systém Windows 7, se vyplatí investovat do nástrojů pro skenování zranitelností a automatizovaný patch management.“

GFI Software nabízí řešení GFI LanGuard, které poskytuje automatizovanou správu aktualizací pro Windows, Mac OS a Linux, skenování zranitelností na počítačích i mobilních zařízeních a auditování sítě a softwaru. Pro zvýšení bezpečnosti umožňuje vytvářet soupis prostředků každého zařízení v síti včetně tabletů a chytrých telefonů, které se připojují k Exchange serverům. GFI LanGuard je také součástí licenčního modelu GFI Unlimited umožňujícího využívat až 10 produktů GFI Software za cenově výhodné, jednotné předplatné.

 

 

Další články GFI Software:

Klíčové parametry efektivní archivace firemní elektronické pošty

GFI Software přináší GFI LanGuard 12.5

Ransomwarový útok v benešovské nemocnici poukázal na rizika IoT zařízení

GFI Archiver 15.0: Nové uživatelské rozhraní a vylepšená podpora mobilního přístupu

GFI Software: 7 hlavních předpokladů k vytvoření bezpečného VPN spojení

konference Future Cyber Defence 12. 10. 2023
security

Future Cyber Defence

Jako mediální partneři Vás zveme na panelovou diskusi Future Cyber Defence, která navazuje na konferenci SCADA SECURITY a předchází konferencím připravovaným na rok 2024. Jednotlivá

ČÍST DÁLE »