IT SECURITY NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na IT bezpečnost a související témata. #security #bezpečnost #ITSECNN

Šifrovaná úložná řešení

Verbatim USB SSD HDD

V dnešní době celosvětového nárůstu objemu generovaných dat je důležitější více než kdy předtím zajistit, aby byly kritické a citlivé údaje vhodně chráněny. Existuje několik způsobů, jak citlivá data ochránit. Jedním ze způsobů, které se firmám doporučují, je uchovávání osobních údajů a citlivých dat zabezpečené šifrováním, včetně využití specializovaných šifrovacích zařízení.

Podle průzkumu GDPR Data Breach Survey 2020 společnosti DLA Piper bylo napříč 27 členskými státy Evropské unie od počátku účinnosti nařízení zaznamenáno více než 160 000 oznámení o porušení ochrany údajů. Jak je vidět z dostupných dat, počet to není zrovna malý a neustále roste, stejně jako počet denních hlášení.

VerbatimPro zajištění souladu s GDPR, ale zejména kvůli ochraně vašich cenných dat, přinášíme přehled šifrovaných zařízení od společnosti Verbatim, která jsme měli možnost sami otestovat.

Společnost Verbatim totiž nabízí širokou škálu přenosných úložných zařízení chráněných systémem 256bitového šifrování AES, které požívá také armáda a které nebylo dosud prolomeno. Zařízení, ať už se jedná o pevné disky, disky SSD, disky USB, nebo pouzdra na pevný disk, jsou chráněna numerickou klávesnicí, čtečkou otisků prstů nebo konvenční ochranou počítačovým heslem. Jestliže se tedy k heslům nebo otiskům prstů nedostanou nesprávní lidé, jsou uložené údaje zabezpečené.

Disk USB Secure Portable s numerickou klávesnicí

USB disk Keypad Secure nabízí 256bitové hardwarové šifrování AES a integrovanou ochranu heslem, které zadáte na numerické klávesnici na zařízení. Při 20 neúspěšných pokusech o zadání hesla se vymažou veškerá data. Je kompatibilní se systémy PC i MAC, k dispozici s konektorem Type-A nebo Type-C, ve velikostech 32 až 128 GB. Hodí se na bezpečné přenášení menšího množství dat a pohodlně se vám vejde do kapsy.

Verbatim Fingerprint Secure USBDisk USB Fingerprint Secure

Elegantní hliníkový disk USB 3.0 s integrovanou čtečkou otisků prstů, 256bitové AES hardwarové šifrování. U tohoto zařízení můžete nastavit účet jednoho správce a pro přístup autorizovat až 5 uživatelů. Je k dispozici ve velikostech 32 až 128 GB.

Verbatim disk fingerprintPevný disk Fingerprint Secure

Je kompatibilní s operačními systémy PC i MAC a je vybaven rozhraním USB 3.1 GEN 1 s konektorem USB-C umožňující přenosové rychlosti až 5 Gb/s. Součástí balení je také převodní kabel z konektoru USB-C na konektor USB-A a adaptér USB-C, což umožňuje připojení disku k širokému spektru zařízení. Po načtení otisku prstu lze disk připojit také k televizorům, což je funkce, která není u pevných disků s šifrováním běžně k dispozici. Umožňuje přístup až osmi oprávněným uživatelům a jednomu správci, který má k zařízení přístup pomocí hesla. Pevný disk neukládá hesla do počítače ani do dočasné paměti systému. Je k dispozici ve dvou variantách 1 nebo 2 TB.

HDD/SSD Store ‘n’ Go s numerickou klávesnicí

Pokud je pro důležitá rychlost, zvolte variantu SSD, pokud přeferujete spíše více místa pro data vyberte variantu HDD. Obě varianty nabízejí 256bitové hardwarové šifrování AES a integrovanou numerickou klávesnici pro zadávání přístupového kódu a USB 3.1 Gen 1 konektor Type-C. Zadávání hesla je odolné vůči narušení, hesla se neukládají do počítače ani do operační paměti systému a po 20 neúspěšných pokusech se vymažou data. SSD varianta je k dispozici s kapacitou 256 GB, HDD varianta s kapacitou 1 nebo 2 TB.

 

 

Další články společnosti Verbatim:

Verbatim: Nové interní SSD disky NVMe PCIe a SATA3 M.2 pro vysokorychlostní upgrady

Nový flash disk Verbatim Store’n’Click

RECENZE: Externí SSD disk Verbatim Vx500

Testovali jsme externí disk Verbatim Store ‘n’ Go SSD. Jak to dopadlo?

Powerbanka Verbatim s opravdu rychlým nabíjením