Instalace kamerových systémů pro měření teploty osob v České republice se rozbíhají

Proficomms Praha 1

Začátkem letošního roku byl českým zákazníkům oficiálně představen systém Sunell, který měří teplotu osob v reálném provozu a mohl se již pochlubit řadou referencí zejména z vyspělých asijských zemí, kde jsou v boji s koronavirovou pandemií o několik měsíců před námi.

ProficommsA jaké jsou praktické zkušenosti se systémy pro měření teploty osob na našem kontinentě? Aktuálně dochází k postupnému uvolňování karanténních omezení, ale na druhou stranu bude nutné dodržovat dlouhodobá preventivní opatření, která by měla co nejméně zasahovat do běžného života občanů. Z tohoto důvodu se začínají v Evropě, ale také u nás v České republice, rozbíhat instalace speciálních kamerových systémů.

Systém Sunell byl nedávno úspěšně testován např. v provozu společnosti ČD Telematika a porovnáván celkem se čtyřmi systémy různých výrobců videozařízení pro měření osob. Všechny systémy byly mobilně nainstalovány na zkoušku a rovnou otestovány.

Řešení společnosti Sunell dopadl v testu velmi dobře, protože konkurenci poráží nejen cenou!  Díky funkci rozpoznávání obličejů vyhodnocuje pouze skutečně procházející osoby a nespouští falešné alarmy – například při pohybu zdravých osob nesoucích hrnek s horkým nápojem, vedoucích psa na vodítku apod. Měření teploty v reálném čase je díky kalibrační jednotce velmi přesné a jedná se reálně o jedno z nejlepších řešení, co se týče poměru cena/výkon na trhu.

Další unikátní vlastnosti systému Sunell :

  • systém dokáže hromadně identifikovat osoby se zvýšenou teplotou v davu a upozornit obsluhu
  • pomůžeme vám s instalací a nastavením systému – nemusíte být proškolení –  jsou vám k dispozici speciálně vyčlenění technici
  • velmi rychlé měření teploty do 30 ms na vzdálenost 3-5 metrů
  • vysoká přesnost měření  s odchylkou 0.3 °C
  • automatické rozpoznání a detekce obličeje
  • dokáže změřit až 16 osob najednou (cca 30 osob za sekundu)
  • možnost automatického upozornění při nalezení osoby se zvýšenou teplotou
  • duální kamera (termální a optická kamera v jednom zařízení)

 

proficomms kamery letiste

proficomms kamery bmw

proficomms kamery ferrari

Řešení Sunell nabízí kompletní systém skládající se z duální kamery, black body jednotky (speciální zařízení určené pro kalibraci pro přesné měření teploty), NVR záznamníku, držáku na zeď, držáku na strop a stativu pro případnou mobilní instalaci.

Více informací, video ukázky, dokumenty s českými prezentacemi a technickými parametry naleznete na stránkách: https://www.proficomms.cz/reseni-pro-mereni-teploty-osob/t-635/

Pro více informací kontaktujte ing. Michala Šenka, specialistu na tato řešení: Michal Šenk / Product manager Sunell / e-mail: senk@proficomms.cz.

 

 

Další články společnosti Proficomms:

Aktuální hrozby v bezpečnosti sítí

DCI, OLS, CC, SDN, PAM4, QAM, QKD, OCM, YANG, API, Tbps atd.

Termokamery – velká příležitost v boji s aktuální hrozbou a souvisejícími restrikcemi

Sledování dopravy a kontrola parkování v chytrých městech

Napsat komentář