IT SECURITY NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na IT bezpečnost a související témata. #security #bezpečnost #ITSECNN

Chraňte svá data pomocí dvoufaktorové autentizace

stickypassword_logoZvyšte zabezpečení svých dat zapnutím dvoufaktorové autentizace (2FA). Po aktivaci této bezpečnostní funkce budete pokaždé, když budete odemykat Sticky Password pomocí svého Hlavního hesla, vyzváni ještě k zadání dodatečného unikátního bezpečnostního kódu.

Co je dvoufaktorová autentizace?

Dvoufaktorová autentizace (2FA) je použití dvou rozdílných informací pro přihlášení – každá z nich z jiného nezávislého zdroje. Požadavek na další prvek nutný pro přihlášení zvyšuje zabezpečení, protože pravděpodobnost současného prolomení více nezávislých zdrojů je velmi malá.

V praxi to znamená, že váš účet je ještě lépe zabezpečen, protože pokud by útočník získal přístup k vašemu hlavnímu heslu, je velmi nepravděpodobné, že bude mít současně fyzicky k dispozici i váš chytrý telefon, který je spárován s 2FA aplikací.

Požadavky na aktivaci 2FA

  • Je nezbytné mít nainstalovanou poslední aktualizaci Sticky Password na každém zařízení připojeném k vašemu účtu StickyAccount. Zařízení se starší verzí aplikace Sticky Password nebudou schopna odemknout databázi hesel zabezpečenou pomocí 2FA.
  • Zapnutí funkce 2FA musí být provedeno z aplikace Sticky Password nainstalované na počítači s operačním systémem Windows nebo Mac. Po prvním zapnutí pak bude následně funkce 2FA automaticky zapnuta během synchronizace i na všech vašich dalších zařízeních připojených k vašemu účtu StickyAccount (Windows, Mac, iOS, Android).
  • Pro aktivaci 2FA je nezbytné nainstalovat aplikaci Google Authenticator (GA) na vaše mobilní zařízení. GA je aplikace, která bude generovat bezpečnostní kódy, které budou druhým faktorem při přihlašování do aplikace Sticky Password. GA je dostupná pro Android a iOS.

Pokud je funkce 2FA zapnuta, bude pro každé odemčení databáze hesel vyžadováno připojení k internetu.

-LiM