Acronis True Image zabránil škodám za více než 100 milionů dolarů, nyní přichází v nové verzi

Acronis True Image 2019

Osvědčený software pro domácnosti a malé firmy, které zvládá zálohování a například i přenos systému z jednoho disku na druhý a nabízí kromě toho spoustu dalších možností, nyní přichází v nové verzi, ve které mu vydatně pomáhá umělá inteligence při ochraně proti ransomwaru a s technologií blockchainové autentizace vytváří nový standard kybernetické bezpečnosti.

AcronisSpolečnost Acronis si v těchto dnes připomíná 15leté výročí od svého vzniku a ohlašuje novou, výroční verzi svého řešení pro osobní zálohování – Acronis True Image 2019. Acronis rovněž uvádí, že jeho technologie ochrany proti ransomwaru postavená na umělé inteligenci, integrované do všech zálohovacích řešení této společnosti včetně nové verze Acronis True Image, zastavila v minulém roce přes 200 000 ransomwarových útoků na zhruba 150 000 zákazníků. S aktuálně průměrně požadovaným výkupným ve výši 522 dolarů na jeden útok tak Acronis díky svým řešením zabránil škodám za zhruba 104 milionů dolarů.

Úspěch osobního zálohovacího softwaru s integrovanou anti-ransomwarovou ochranou je nejnovějším příkladem toho, jak Acronis stále posouvá standardy moderní datové ochrany. Náskoku technologií Acronis využívají uživatelé všech možných typů – od sportovních organizací jako je Arsenal Football Club a Williams Martini Formula 1 Racing, až po běžné spotřebitele a malé firmy.

Od svého založení v roce 2003 v Singapuru je Acronis vedoucím dodavatelem a inovátorem v odvětví zálohování dat. Byl prvním dodavatelem, který domácím uživatelům nabídl vytvoření obrazu disku v reálném čase. Dokázal rozšířit zálohovací technologii na nové typy zařízení jako mobilní telefony či NAS úložiště. Acronis True Image je jediným softwarem pro osobní zálohování, které zajišťuje integritu dat s využitím blockchainové autentizace a využívá umělou inteligenci k ochraně proti ransomwarovým hrozbám.

Dnes je Acronis True Image 2019 jediným domácím řešením, které dovoluje vytvářet kompletní obrazy disku jak do lokálního, tak do cloudového úložiště a klonovat aktivní systémový disk jak na Windows, tak na počítačích Mac. Tyto možnosti posilují kontrolu uživatelů nad ochranou a správou svých dat.

„Způsob, jakým lidé využívají data, se neustále vyvíjí, a stejně tak se vyvíjejí i hrozby,“ řekl John Zanni, prezident společnosti Acronis. „Abychom vytvořili komplexní odpověď na současné potřeby uživatelů, volíme strategii ucelené kybernetické ochrany spojující prověřené zálohovací technologie s efektivními bezpečnostními prvky. Výroční verze Acronis True Image je dalším krokem v naplňování této strategie.“

Co Acronis True Image dokáže?

 • Zálohovat počítače s Windows a MacOS.
 • Zálohovat mobilní zařízení s Androidem a iOS.
 • Aktivně chránit počítač a vlastní zálohy před ransomwarem.
 • Klonovat disky, archivovat data.

Co přináší nová verze 2019?

 • Spuštění zálohování při připojení USB disku.
 • Acronis Survival Kit – all in one nástroj pro obnovu.
 • Aktivní klonování disků pro počítače Mac.
 • Zálohování Parallels Desktop přímo z True Image.
 • Vyšší rychlost a výkon při zálohování do cloudu.
 • Možnost manuálního čištění záloh.

S možností vytvořit nástroj „all-in-one“ obnovy na externím pevném disku zjednodušuje Acronis True Image 2019 obnovu systému na pouhé připojení k externímu disku. Pod názvem Acronis Survival Kit představuje ucelený a flexibilní nouzový nástroj typu švýcarského nože, který obsahuje vše, co uživatel potřebuje k obnově systému, od bootovacího média k systémovému nastavení a všem zálohám. Uživatel tedy není odkázán na složitě spouštění operačního systému z média, aby mohl spustit systém, který mu umožní opravit napadený počítač, vše má nyní nově na bootovatelném médiu, ze kterého snadno obnoví všechny potřebná data.

Vytvoření záloh je nyní rovněž snazší s novými možnostmi plánování založeným na událostech, jako je např. automatické zálohování v okamžiku připojení USB disku. Nová verze poskytuje více flexibility prostřednictvím dalších možností přizpůsobení konkrétním potřebám uživatelů.

Acronis True Image je známý pro svou schopnost obnovit systém na stejný či odlišný hardware – tuto schopnost ještě rozšiřuje vylepšené WinPE médium. Nový WinPE builder zefektivňuje tvorbu médií detekcí síťových adaptérů a konfigurace síťových nastavení, takže uživatel dokáže obnovit svůj systém prostřednictvím Ethernetového připojení či Wi-Fi sítě.

Protože ne všichni chtějí mít vše automatizované, nový nástroj čištění záloh umožňuje uživatelům uvolnit místo na disku manuálním výběrem nepotřebných záloh a vymazáním nadbytečných souborů. Došlo také k posílení výkonnosti a spolehlivosti řešení a vylepšení uživatelského prostředí směrem k vyšší intuitivnosti.

A nakonec, aktualizovaná technologie Acronis Active Protection nyní chrání data i na síťových sdíleních a NAS úložištích, která se stávají stále obvyklejší součástí domácích sítí.

Samozřejmostí pak je léty prověřená technologie přenosu dat z jednoho pevného disku na druhý. Zatímco dříve, u točivých pevných disků (HDD) byl operační systém a všechny data přenášena na disk s vyšší kapacitou, protože se data na původní disk nevešla, naní nastává opačný problém, související se stále více používanými SSD disky. Uživatel migruje svůj systém s daty většinou z většího HDD, který mu nevyhovuje nebo nepracuje spolehlivě, na disk SSD s menší kapacitou. Ale i s tím se dokáže nový Acronis True Image 2019 vyrovnat. Umožní zvolit, které soubory se na nový, menší, disk nahrají a podporuje i správu archivace. Ta je využívána stále častěji z důvodů úspory místa na SSD disku – a tak ukončené projekty nebo data, která po delší dobu nebudete potřebovat je možné přenést do archivu a není nutné je držet na SSD disku. V případě potřeby True Image dokáže data opět obnovit z archivu na SSD disk pro aktivní práci s nimi.

Dostupnost

Dostupné jsou tři edice Acronis True Image 2019:

 • Standard je perpetuální licence pro zákazníky pouze s lokálními zálohami, bez potřeby zálohování v cloudu. Cena začíná na 1321 Kč za jeden počítač.
 • Advanced je jednoleté předplatné s 250 GB místa na Acronis Cloud Storage a s přístupem ke všem cloudovým funkčnostem. Cena začíná na 1321 Kč za 1 počítač.
 • Premium je jednoleté předplatné obsahující blockchainovou autentizaci a možnost elektronického podpisu, s 1 TB úložištěm v cloudu. Cena začíná na 2644 Kč za 1 počítač.

Všechny edice obsahují ochranu Acronis Active Protection proti ransomwarovým útokům a pokrývají neomezený počet mobilních zařízení. Zákazníci s předplatným si mohou dokoupit dodatečné místo na Acronis Cloud Storage dle potřeby.

Související články

Leave a Comment