ZTE otevřela laboratoř kybernetické bezpečnosti v Bruselu

ZTE Cybersecurity Lab Europe

Čínská společnost ZTE otevřela v Bruselu laboratoř kybernetické bezpečnosti (Cybersecurity Lab Europe), která je součástí strategie společnosti o zajištění transparentnosti a spolupráce se zákazníky a dalšími zainteresovanými stranami. Díky tomu, že je laboratoř umístěna do správního a politického centra Evropské unie, bude moci poskytnout mnohem širší rozsah přístupu k externím bezpečnostním ověřením produktů, služeb a procesů společnosti ZTE a usnadní zainteresovaným stranám externí spolupráci v oblasti zabezpečení.

Otevření laboratoře je další důležitou součástí iniciativy ZTE v oblasti transparentnosti. V rámci této iniciativy společnost v květnu otevřela další dvě laboratoře pro kybernetickou bezpečnost v čínském Nanjingu a v Římě.

Laboratoř kybernetické bezpečnosti v Bruselu bude poskytovat čtyři základní funkce, a to ověření zdrojového kódu, kontrola dokumentace, black-box textování a penetrační testování. Mimoto bude prováděn také výzkum v oblasti zabezpečení ve spolupráci s předními bezpečnostními organizacemi. Navíc by laboratoř měla hrát významnou roli při zajišťování bezpečnostních řešení 5G.

Slavnostního otevření se zúčastnili zástupci Evropské komise a Evropské rady, telekomunikační operátoři, GSMA a různá průmyslová sdružení.

„Prvotním záměrem společnosti ZTE pro vybudování laboratoře kybernetické bezpečnosti je poskytovat globálním zákazníkům, regulátorům a dalším zúčastněným stranám dostatečnou transparentnost prostřednictvím ověřování a komunikace,“ uvedl Zhong Hong, hlavní bezpečnostní ředitel společnosti ZTE. „Bezpečnost v oblasti ICT nemůže být dozorována jedním prodejcem nebo jedním telekomunikačním operátorem. Společnost ZTE chce hrát důležitou roli v oblasti zabezpečení společně se svými zákazníky a všemi ostatními zúčastněnými stranami.“

Společnost ZTE se zavázala poskytovat zákazníkům bezpečné end-to-end produkty a služby, které integrují zabezpečení a řízení ochrany do všech aspektů životního cyklu výrobku. S ohledem na výzvy a příležitosti kybernetické bezpečnosti v éře 5G si společnost ZTE i nadále stojí za svojí vizí „Enabling Connectivity and Trust Everywhere“ s cílem maximálně zajistit kybernetickou bezpečnost a být důvěryhodným partnerem.

Zdroj: ZTE

Napsat komentář