Trend Micro překonalo Symantec

Canalys Endpoint vendor SECURITY

Odhady společnosti Canalys ukazují, že celosvětový trh se zabezpečením koncových bodů v podnikovém průmyslu vzrostl ve druhém čtvrtletí roku 2018 o 4,2%. Celkově investice dosáhly 1,2 miliardy USD. Většina investic se stále zaměřuje na ochranu osobních počítačů, ale virtuální a fyzické servery, stejně jako cloud a IoT představují nové možnosti růstu. Konkurence se zintenzivňuje, ale i fragmentace, protože nová vlna prodejců, včetně společností Bitdefender, Carbon Black, CrowdStrike, Cylance a Malwarebytes, zpochybňuje dominanci velkých tří: McAfee, Symantec a Trend Micro.

Zabezpečení koncových bodů se vyvinulo ze skenování, detekce a blokování malwaru na pokročilejší funkce zahrnující strojové učení, behaviorální analýzu, forenzní činnost v reálném čase, sandboxing pro izolaci aplikací a rozhraní API pro integraci do bezpečnostních operací zákazníka. Velký počet prodejců, kteří se objevili za posledních pět let, vedl k inovacím v klíčových oblastech, zejména v oblasti strojového učení. Většina z nich vyvinula systémy správy založené na cloudových technologiích, které umožňují nasazení jednoho lehkého agenta na jakémkoli zařízení, stejně jako na fyzické a virtuální servery. To umožňuje méně složité nasazení a hlavně jednodušší průběžnou správu.

Ve druhém čtvrtletí roku 2018 představovaly společnosti McAfee, Symantec a Trend Micro 41,7% světového bezpečnostního trhu, a to z 44,7% v loňském roce. McAfee zůstala ve vedoucím postavením na trhu a rostla o 3,6% na 18,0%. Trend Micro se dostal na druhé místo s 11,9%. Symantec klesl o 12,8% kvůli delším očekávaným prodejním cyklům ve velkých komplexních víceúčelových obchodech. Jeho podíl klesl o 11,8%. Bezpečnost koncových bodů je stále více přeplněný trh, kde se více než 50 aktivních prodejců snaží o pozornost zákazníků a investice a každý má specifické silné a slabé stránky. CrowdStrike byla společností s nejrychleji rostoucím počtem nových prodejců, více než 100%, následovala společnost Cylance, která vzrostla o 71,4%. Malwarebytes vzrostl o 35,1%, i když z malého základu, zatímco Carbon Black vzrostla o 27,8%.

Související články

Leave a Comment