IT SECURITY NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na IT bezpečnost a související témata. #security #bezpečnost #ITSECNN

Proč byste měli používat správce hesel

správce hesel ICT SECURITY

Vaše heslo je slabé. Jsou to vaše narozeniny? Narozeniny vašich dětí? Vaše výročí? Nebo je to heslo123? Zvažte to: trvá pouze 14,17 minut zlomit devítimístné heslo (například 123456789), které se skládá z čísel 1-9. Pomocí botnetu nebo superpočítače může být stejné heslo spuštěno za 0,0085 sekundy. Takže slabé heslo, které používáte pro všechny účty, které máte, může být hacknuto velmi snadno a rychle. A nemyslete si, že pokud používáte malé heslo (například jméno kočky), že jste si polepšili. Osmimístné slovo z malých písmen hackne Botnet nebo superpočítač za 1,8 sekundy. Takže chlupáčci nejsou řešením. Co je to?

V aktuální oblasti je jedinou možností dobrého zabezpečení silné heslo náhodných znaků, jako je například $^uI0!JvR. Tyto typy hesel se stanou exponenciálně těžšími k prolomení. Zároveň je těžší zapamatovat si je – zejména při použití různých hesel pro každý účet, který máte. A to je, moji přátelé, přesně to, co byste měli dělat. Chcete-li mít přehled o těchto heslech, musíte použít správce hesel.

Nejen, že správce hesel uchovává tato hesla uzamčená v šifrovaném trezoru (k němuž lze přistupovat pouze s heslem), většina z nich obsahuje silné generátory hesel, takže nemusíte přijít s náhodným řetězcem znaků vy sami.

Takže pokud používáte správce hesel, můžete nejen udržet všechna tato silná hesla bezpečně ukrytá, můžete snadno generovat velmi silná hesla, která se budou používat pro vaše účty. Všichni by se měli obrátit na správce hesel dříve, než se ocitnete v hledáčku hackera, který způsobí, že přijdete o data nebo i hůř.

Dnešní lekce tedy zní, pokud nepoužíváte správce hesel k vytváření a ukládání silných hesel, není to otázka, zda, ale když budou vaše účty hacknuty.

Tolik originální článek, který si dovolím doplnit. Takto silná hesla opravdu nelze spravovat bez správce hesel. Pokud například v zaměstnání máte mít nějaké jedno heslo k systému apod. snažte si jej udělat tak, aby nebylo úplně jednoduché, zkuste nějaké písmeno nahradit číslem např. An1ck4. Hlavně si toto heslo nikam nepište do blízkosti klávesnice. Patří to mezi časté nešvary.

Přeložil: Petr Gondek, DPO, managing director GDPR Support s.r.o.

Zdroj: Techrepublic.com, Jack Wallen