NSA varuje před únikem dat o poloze

NSA location

Agentura známá svou pochybnou sledovací činností doporučila, jak mobilní uživatelé mohou omezit schopnost ostatních sledovat, kde jsou.

Mobilní zařízení odesílají údaje o poloze více způsoby, než většina lidí ví, a vypnutí služeb, jako je Najít můj telefon, Wi-Fi a Bluetooth, může pomoci zmírnit sledování, ale nejde o definitivní řešení, které zabrání třetí straně ve sledování uživatele. To je rada sdílená špičkovou špionážní divizí USA, Národní bezpečnostní agenturou (NSA).

NSA vydala doporučení (PDF), které informuje o různých způsobech, jak mobilní telefony předávají informace o poloze, jež přesahují známou funkci Location Services, kterou lidé pravidelně používají. Agentura také poskytla několik tipů, jak mohou lidé ochranou soukromí omezit způsob, jakým jsou sledováni.

Je známo, že kybernetičtí zločinci skutečně využívají schopnosti chytrých telefonů určit polohu osob formou bezpečnostních hrozeb, jako je stalkerware, spyware, phishingové kampaně na sociálních sítích a další.

Národní bezpečnostní úřad se zabývá shromažďováním informací a dat pro zpravodajské účely pomocí signálů od americké armády a zpravodajské komunity. V roce 2013 notoricky známý Edward Snowden odhalil shromažďování dat o občanech Spojených států prostřednictvím jejich telefonické a počítačové činnosti.

Zdá se však, že se agentura nyní otáčí o 180 stupňů a snaží se lidem pomoci chránit se a skrýt svá data o poloze před kýmkoli – od aktérů hrozeb po soudy až po samotnou vládu – kdo je chce najít pomocí svých mobilních zařízení.

Tento krok je v souladu s vydáním Ghidry, bezplatného, ​​open-source softwaru reverzního inženýrství, který byl vydán agenturou v roce 2019.

 

Napsat komentář