Kybernetická bezpečnost a NSMC

cybersecurity

Zeptali jsme se Lukáše Přibyla, předsedy představenstva společnosti AXENTA a.s., jak vidí rozvoj bezpečnosti ve spojení s NSMC.

NSMCMoji odpověď musím rozdělit na dvě části. A to na část významu spolupráce s NSMC a na část technickou, tedy rozvoje kybernetické bezpečnosti, což vyplývá z této spolupráce.

Největší přínos totiž vidím ve spojení více podnikatelských subjektů. Toto spojení umožní i menším firmám, čímž nemyslím jen velikostí firmy, ale zejména velikostí podnikatelského portfolia, zúčastnit se tendrů nebo např. dotačních projektů, které by sami nikdy nemohly dělat. Zároveň spoluprací na těchto projektech se všichni navzájem obohacujeme o nové zkušenosti a znalosti.

Samotný rozvoj kybernetické bezpečnosti z výše uvedeného již vyplývá. Malý ten, kdo malých cílů si klade a kdo neroste, ten zakrní a bude pohlcen. Jsou to sice na první pohled fráze, ale realita hovoří jasně. Jen zkušenosti z velkých projektů nás posouvají dále.

Snažíme se nyní replikovat naše zkušenosti z České republiky i na Slovensku. V minulých článcích jsem uvedl, že společnost AXENTA a.s. má na Slovensku dceřinou firmu AXENTA s.r.o. Zákazníkům jsme blíže a umíme jim lépe naslouchat a plnit jejich požadavky a přání. Dále se nám podařilo založit na Slovensku Cluster kybernetické bezpečnosti (CKB) a rozjet velmi plodnou a přínosnou spolupráci se slovenskou Asociací kybernetických bezpečnostních manažerů. Výsledkem je konference, kterou pořádáme 9. 10. 2018 v Bratislavě a která je natolik zajímavá, že nad ní převzal záštitu slovenský NBÚ!

A jsou nějaké novinky, které chystáte na závěr roku nebo začátkem roku příštího?

AxentaKonec roku je vždy ve znamení trošku hektičtějšího období. Po prázdninách je potřeba dotáhnout rozpracované aktivity a projekty, seznámit naše partnery a zákazníky s úspěchy, kterých jsme dosáhli a v neposlední řadě nezapomenout na spolupracovníky a poděkovat jim za práci po celý rok.

Novinky chystáme zejména na první kvartál roku 2019 a to zejména v oblasti rozvoje našeho SOC centra. Rozvoj plánujeme nejen kapacitní, protože máme hodně nových zákazníků, ale i funkční. Naplánovali jsme řadu nových add-on funkcí, které vylepší komunikaci mezi strojem a zákazníkem a také zrychlí odezvy na útoky. Máme hodně nových posil v našem týmu a jejich nápady nás obohatily. Těším se na to, až čtenářům příští rok tyto novinky představím!