Kopulová PTZ kamera s ochranou proti explozi

IP kamera Axis ExCam XPT Q6055

Kamera je napájená po síti (PoE) a pomůže tak provozním manažerům zajistit efektivní videodohled a zároveň vyhovět ochranným a bezpečnostním směrnicím v daném prostředí.

Nová otočná IP kamera Axis ExCam XPT Q6055 s ochranou proti výbuchu je lehká a štíhlá a umožňuje snadnou instalaci v rizikových prostředích. ExCam XPT Q6055 zajistí monitoring lokality v reálném čase a vizuální identifikaci v případě spuštěného poplachu. Kamera také díky inteligentním funkcím pomůže ke správnému rozhodnutí, jaké další kroky je třeba podniknout v čase incidentu.

Nová kamera je navržená a certifikovaná podle mezinárodních standardů pro použití v prostředí s potenciálním rizikem výbuchu, například v rafinériích, na ropných plošinách, v závodech na zpracování potravin a v chemických továrnách. Obal z nerezové oceli má certifikaci standardů s celosvětovou platností (ATEX, IECEx, EAC) a poskytuje ochranu před korozí v náročných venkovních podmínkách a před poškozením způsobeným vodou a prachem. Široké rozpětí provozních teplot umožňuje instalaci kamery jak v arktických, tak tropických pouštních oblastech.

Odolnost kamery však nijak neomezuje kvalitu jejího obrazu. Video v rozlišení HDTV 1080p s 32násobným optickým zoomem umožňuje dokonalé přiblížení lidí a objektů, které jsou předmětem zájmu, stejně jako funkce focus recall, která zajistí, že obraz je stále správně zaostřený podle předem definovaných zón a kamera tak umožní bleskový a přesný monitoring rozsáhlého prostoru.

Kamera ExCam XPT Q6055 je navržená tak, aby se dala snadno a rychle instalovat a ušetřila tak čas a náklady na práci. Díky napájení PoE (Power over Ethernet) stačí jediný kabel pro data i napájení a instalace pak proběhne v režimu „plug and play“.

Kameru lze snadno integrovat do stávajících kamerových systémů, takže se ušetří náklady na specialisty, kteří zařízení instalují. Navíc, ExCam XPT Q6055 váží méně než tradiční PTZ kamery s ochranou před explozí, a tak se snadněji instaluje a ovládá. Nízká hmotnost je důležitá zvláště na místech, jako jsou ropné plošiny, kde problémy způsobuje silný vítr.

Zdroj napájení zajišťuje přiložený PoE injektor AXIS T8154 60 W SFP Midspan, který umožňuje optické připojení na velkou vzdálenost, a tak může být umístěný v rozvaděči na zemi. Tím se zvyšuje bezpečnost a snižuje množství potenciálních bodů selhání a technici mohou jakékoli případné problémy řešit na lépe přístupných místech.

Integrované videoanalytické funkce společnosti Axis pomáhají bezpečnostním manažerům, aby se chytřeji rozhodovali, pokud jde o přidělování zdrojů a plánování rutinních obchůzek. Díky otevřené aplikační platformě a kompatibilitě s ONVIF lze navíc libovolně přidat velké množství dalších vyspělých nástrojů pro videoanalýzu, které pomáhají ochránit majetek i personál, a nastavit tak videodohled dle specifických potřeb.

Například detektor příchodu či odchodu může spustit alarm, když někdo vstoupí do chráněného území. To je důležité zvláště v rizikových provozech, kde může nehoda nebo dokonce zlovolný útok způsobit potenciálně smrtelné následky.

Související články

Leave a Comment