IT SECURITY NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na IT bezpečnost a související témata. #security #bezpečnost #ITSECNN

Intel dočasně zastavil záplatování firmware Haswell a Broadwell procesorů

Broadwell

Intel si myslí, že přišel na důvod, proč se procesory Haswell a Broadwell nečekaně restartují, doporučuje ale zatím vyhnout se upgradům firmware (vydaným kvůli Meltdown a Spectre) až do doby, než se podaří chybu opravit.

“Doporučujeme všem OEM distributorům, cloud service providerům, výrobcům HW systémů, softwarovým prodejcům a koncovým uživatelům, aby se vyhnuli implementaci aktuálních verzí firmwarových záplat proti zranitelnostem Meltdown a Spectre. Uživatelé se totiž mohou kromě záplat dočkat také zacyklení a častých restartů čipů,“ napsal ve svém bezpečnostním blogu Intel Data Center Group general manager Navin Shenoy.

Shenoy dále říká, že Intel společně s partnery zatím firmware intenzivně testují a pracují na odstranění chyby. Vzhledem k tomu, že Intel dříve připustil, že se zranitelnost týká také Kaby Lake a Skylake procesorů, lze předpokládat, že bude doporučení aktuální také pro ně.

KW

konference Future Cyber Defence 12. 10. 2023
security

Future Cyber Defence

Jako mediální partneři Vás zveme na panelovou diskusi Future Cyber Defence, která navazuje na konferenci SCADA SECURITY a předchází konferencím připravovaným na rok 2024. Jednotlivá

ČÍST DÁLE »