IT SECURITY NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na IT bezpečnost a související témata. #security #bezpečnost #ITSECNN

Intel dočasně zastavil záplatování firmware Haswell a Broadwell procesorů

Broadwell

Intel si myslí, že přišel na důvod, proč se procesory Haswell a Broadwell nečekaně restartují, doporučuje ale zatím vyhnout se upgradům firmware (vydaným kvůli Meltdown a Spectre) až do doby, než se podaří chybu opravit.

“Doporučujeme všem OEM distributorům, cloud service providerům, výrobcům HW systémů, softwarovým prodejcům a koncovým uživatelům, aby se vyhnuli implementaci aktuálních verzí firmwarových záplat proti zranitelnostem Meltdown a Spectre. Uživatelé se totiž mohou kromě záplat dočkat také zacyklení a častých restartů čipů,“ napsal ve svém bezpečnostním blogu Intel Data Center Group general manager Navin Shenoy.

Shenoy dále říká, že Intel společně s partnery zatím firmware intenzivně testují a pracují na odstranění chyby. Vzhledem k tomu, že Intel dříve připustil, že se zranitelnost týká také Kaby Lake a Skylake procesorů, lze předpokládat, že bude doporučení aktuální také pro ně.

KW