IT SECURITY NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na IT bezpečnost a související témata. #security #bezpečnost #ITSECNN

Kybernetické incidenty pohledem NÚKIB za srpen 2023

Počet kybernetických bezpečnostních incidentů nahlášených NÚKIB

NÚKIB vydal přehled Kybernetických incidentů pohledem za srpen 2023.

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) evidoval v srpnu 27 kybernetických incidentů, což je více než dvojnásobný nárůst oproti předchozímu měsíci. Ačkoli i nadále převažovaly méně významné kybernetické incidenty, došlo k výraznému nárůstu incidentů významných. Tento nárůst byl ovlivněn další novou vlnou DDoS útoků, kdy převážná část mířila na stránky českých bank, jejichž nedostupnost mohla ovlivnit velkou část široké veřejnosti.

V kapitole Zaměřeno na hrozbu se věnuje ransomwarovému gangu LockBit, jehož fungování je v posledních měsících výrazně ovlivněno řadou interních problémů.

V posledních dvanácti měsících došlo ke čtyřem výrazným nárůstům incidentů, což poukazuje na to, že Varování, které NÚKIB vydal koncem února 2022 v souvislosti se vzrůstající hrozbou kybernetických útoků a kyberšpionáže, bylo opodstatněné.

Celý dokument naleznete zde: https://www.nukib.cz/download/publikace/vyzkum/kyberneticke-incidenty-pohledem-NUKIB-srpen-2023.pdf

TZ