IT SECURITY NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na IT bezpečnost a související témata. #security #bezpečnost #ITSECNN

Acronis vylepšuje své bezpečnostní řešení o technologii Intel TDT

Acronis Intel TDT

Acronis oznámil vylepšení své bezpečnostní ochrany před bezsouborovými útoky s využitím Intel Threat Detection Technology (Intel TDT), která využívá integrované grafické jednotky (GPU) k odlehčení zátěže procesoru (CPU) během skenování. Acronis je dalším dodavatelem kybernetické ochrany, který integroval Intel TDT do svých bezpečnostních produktů.

S tím, jak se kybernetické hrozby mění na každodenní bázi, vývojáři Acronis jsou svědky vzniku nových typů malwaru a útočných vektorů, jako jsou polymorfní malware a bezsouborové útoky. Řada aktuálních hrozeb využívá pouze přístup do paměti, což je velmi náročné na detekci. Technologie Intel TDT umožňuje v rámci řešení kybernetické ochrany Acronis uvolnit zdroje během skenování pevných disků a pamětí, což vede ke zvýšení systémového výkonu. Vývojáři Acronis zjistili, že během skenování všech procesů v systémové paměti snižuje technologie Intel TDT – díky zapojení integrované jednotky GPU – zátěž na CPU 2,4krát.

Kombinace kybernetické ochrany Acronis s technologií Intel TDT způsobuje nižší zátěž na procesor, když výpočetně náročné bezpečnostní operace probíhají na grafické jednotce, což umožňuje využít větší výpočtovou kapacitu na klíčové obchodní aplikace uživatelů řešení Acronis. Inovace s využitím Intel TDT bude dostupná v rámci platformy Acronis Cyber Protect Cloud a řešení Acronis Cyber Protect Home Office.

Acronis„Integrace Intel TDT do řešení kybernetické ochrany Acronis je logickým krokem ke splnění potřeb našich uživatelů,” řekl Patrick Pulvermueller, CEO Acronis. „Během minulého roku jsme pozorovali, že téměř polovina detekovaných hrozeb jsou bezsouborové útoky. Využití technologie Intel je skvělým milníkem na naší cestě k optimalizaci a vylepšování našich anti-malwarových enginů.”

„Prostřednictvím naší spolupráce s firmou Acronis na začlenění Intel Threat Detection Technology do jejích řešení kybernetické ochrany mohou organizace všech velikostí využívat vysoce výkonného paměťového skenování. To je velký přínos pro naše společné zákazníky, kterým pomáháme zvládat stále sofistikovanější bezpečnostní hrozby,“ řekla Carla Rodriguez, viceprezidentka a ředitelka pro partnerský ekosystém ve společnosti Intel.

Acronis poskytuje svým uživatelům možnost převzít plnou kontrolu nad svou infrastrukturou s využitím integrované platformy, které pomáhá zlepšovat efektivitu podnikání. Nasazením integrovaného řešení typu Acronis Cyber Protect Cloud mohou organizace šetřit čas bezpečnostních týmů, který tráví různými provozními aktivitami, snížit náklady na školení a redukovat komplexnost prostředí minimalizací počtu spravovaných nástrojů.