Zabezpečení rekreačních objektů se mnohdy vyplatí

ICT security

Už jsme dávno odzimovali své chaty a chalupy a navážíme si do nich i cennější věci, které jsme tam raději mimo sezónu nechtěli nechat. Rekreační objekty jsou ale mezi nenechavci velice populární, protože patří k nejslabším objektům, co se týká zabezpečení, a navíc většinou vše, co zde najdou, lze snadno zpeněžit.

Podle statistik zloději během loňského roku napáchali ve víkendových objektech škody za více než 26,3 milionů korun. Nejvíce vloupání do chat a chalup policie eviduje ve Středočeském kraji, zloději oblíbený je i kraj Jihomoravský, Plzeňský, Moravskoslezský a Liberecký. Policie taková vloupání dokáže objasnit jen asi ve třetině případů a náhrada škody – když už se jí majitel dočká – bývá spíše symbolická. Pokud tedy na chatě či chalupě nepobýváme celou sezónu, ale jezdíme na ně jen o víkendech, vyplatí se několik opatření, včetně zabezpečení.

Například kamerové systémy jsou výborné, ale využívá je málokdo jednak kvůli ceně i kvůli nutnosti elektrické přípojky. Společnost Retlux má i v tomto případě řešení. Jsou jimi atrapy bezpečnostních kamer, které vynikají realistickým vzhledem. Například Dummy Ir Camera (model), která má podlouhlý tvar a snadno nastavitelný držák, je obohacena o červeně blikající LED světlo, které bliká v pravidelných intervalech a je velice dobře vidět i za šera či v noci. Její instalace je velmi snadná – připevní se ke stěně pomocí šroubků, které jsou součástí balení. Stejně snadno nainstalujeme i další typ Retlux RDC 4002, která je k nerozeznání od panoramatických kamer, s nimiž se často setkáváme například v metru či úředních budovách. I ona je vybavena červeně blikajícím LED světlem.

Proti zlodějům také pomáhá, když objekt působí udržovaně a neustále obývaně. Můžeme nechat třeba přede dveřmi starší boty nebo využít časový spínač, který za naší nepřítomnosti může rozsvěcet a zhášet světla nebo pustí například nahlas rádio. O to se ideálně postará digitální časový spínač Sencor SST 13D. Ten může ve stanovených časových intervalech zapínat a vypínat spotřebiče napájené střídavým síťovým napětím 230 V. Dovoluje nastavit až osm spínacích programů.

Související články

Leave a Comment