WhatsApp: Povinná pravidla sdílení údajů s Facebookem

WhatsApp

Platforma pro zasílání zpráv aktualizuje svou platformu pro ochranu osobních údajů 8. února, aby se dále integrovala se svou mateřskou společností, což přiměje uživatele plakat nad problémy s ochranou soukromí.

WhatsApp žádá uživatele, aby přijali nové zásady ochrany osobních údajů, které budou od 8. února sdílet všechna jejich data s Facebookem.

Služba zasílání zpráv ve vlastnictví Facebooku již zaslala uživatelům v některých regionech, včetně Indie, vyskakovací zprávy podobné ultimátu, které je podle zpráv žádají, aby přijaly nové předpisy o ochraně soukromí nebo riskují ztrátu svých účtů.

WhatsApp si vybral poměrně zajímavý čas, kdy začal informovat uživatele o změně, protože k tomu došlo jen několik dní poté, co společnost aktualizovala své zásady ochrany osobních údajů a podmínky služby a zopakovala svůj závazek k ochraně soukromí svých uživatelů a jejich zpráv.

Tento krok také přichází v době, kdy je Facebook zapleten do dvou protimonopolních soudních sporů podaných desítkami států a federální vládou, které požadují rozdělení technologického giganta právě kvůli tomuto druhu činnosti. Žalobci tvrdí, že společnost zneužila svou dominanci na digitálním trhu a zapojila se do protisoutěžního chování.

WhatsApp již sdílí „určité kategorie informací“ s Facebookem, který zakoupil službu zasílání zpráv v únoru 2014.

Tyto informace již představují slušný objem dat, zahrnují informace o registraci účtu uživatele, například telefonní číslo; údaje o transakcích; informace týkající se služeb; údaje o tom, jak uživatelé interagují s ostatními, včetně firem; informace o mobilním zařízení; IP adresu; stejně jako další informace identifikované jako informace, kdy uživatelé dali službě souhlas ke shromažďování.

Rozšíření sdílení dat mezi těmito dvěma platformami bude nyní podle jedné zprávy vyžadovat, aby uživatelé poskytli WhatsApp informace o platebním účtu a transakcích. Pokud to nechtějí udělat, mohou místo toho svůj účet smazat, podle oznámení WhatsApp zaslaného uživatelům.

Zdroj: threatpost.com

Napsat komentář