Úroveň kybernetické bezpečnosti ve Velké Británii klesá

cyber security

Nový výzkum odhalil, že výkonnost kybernetické bezpečnosti ve Velké Británii, v posledním roce ve srovnání s ostatními zeměmi EU klesla. Podniky tak musí posílit svou obranu proti kybernetickým útokům a navýšit svůj standard.

Výzkum společnosti BitSight zjistil, že Spojené království kleslo v žebříčku kybernetické bezpečnosti o dost příček a co se týče celkového hodnocení, je až za zeměmi G7 – tedy Německem, Rakouskem a Finskem, a to i přes vysoké zabezpečení právního a armádního sektoru.

CTO a spoluzakladatel BitSight Stephen Boyer promluvil na eventu konaném 5. března ve Sněmovně lordů a uvedl, že „počet zranitelných míst na útočném povrchu stále exploduje“ a to hlavně díky digitální transformaci, která má pro organizace své výhody, ale také dostatek zadních dvířek z hlediska obrany.

Pokud jde o výzkum, Boyer uvedl, že hodnocení Velké Británie se sice zhoršil jen lehce, ale i přesto je to špatně a existuje tu tak prosto pro výrazné zlepšení. „Existují tu různé hrozby a společnosti k nim přidávají další, které by mohli způsobit skutečnou katastrofu.“ řekl.

Boyer také uvedl, že nejvýznamnější zemí kybernetické bezpečnosti v G7 se stala Belgie, a to díky spolupráci veřejného a soukromého sektoru a úsilí v informování soukromého sektoru o kybernetických hrozbách a problémech. Belgie se navíc zaměřuje na hodnocení a statistiku, a protože je většina IT infrastruktury vlastněna soukromým sektorem, informuje premiéra o tom, jak se jim jako zemi daří a jaké mají výsledky v porovnání s ostatními zeměmi.

Na akci také hovořil bývalý ministr vnitra Lord Blunkett, který je také předsedou společnosti Cyber Essential Direct. Uvedl, že „statistiky nás povzbuzují v tom, že děláme něco dobře, ne brilatně. Čerstvé zprávy NCSC o zařízeních IoT ukazují, že dodavatelský řetězec vyžaduje ještě lepší spolupráci. Máme před sebou velkou výzvu a můžeme dělat ještě více než doteď.“

Matt Warman, poslanec pro Boston a Skegness, uvedl, že navzdory „mylným představám mnohých podniků o skvělém zabezpečení, je kybernetické riziko obrovské, a je v národním zájmu, aby se zlepšila celková obrana.”

Napsat komentář