Ukrajinský distributor energie plánuje obranný systém za 20 milionů dolarů

Ukrenergo

Ukrajinský státní distributor Ukrenergo, který je poslední dva roky předním cílem kybernetických útoků, bude investovat až 20 milionů dolarů do nového obranného kybernetického systému, řekl generální ředitel.

Vsevolod Kovalchuk na briefingu řekl, že společnost UKrenergo a mezinárodní poradci identifikovali zhruba 20 hrozeb, z nichž všechny by byly neutralizovány novým systémem.

“Vyvinuli jsme nový koncept kybernetické bezpečnosti, jehož hlavním cílem je fyzicky znemožnit, aby vnější hrozby ovlivnily ukrajinský energetický systém,” řekl. Dodal, že obrana vstoupí v platnost v roce 2020 a bude zahrnovat nový software, stejně jako to, čemu říká správní opatření.

V prosinci roku 2015 se na západní Ukrajině objevil svého druhu první kybernetický útok na 225 000 lidí, přičemž hackeři také sabotovali zařízení pro distribuci energie a komplikovali pokusy o obnovení energie.

O rok později kybernetický útok způsobil výpadek napájení v hlavním městě Ukrajiny v Kyjevě. Zdá se, že v červnu roku 2017 se Ukrenergo stalo jednou z prvních obětí kybernetického útoku, který začal na Ukrajině a rozšířil se po celém světě, vyřadil tisíce strojů, uzavřel přístavy, továrny a kanceláře v přibližně 60 zemích.

RV

Zdroj: nytimes.com

Související články

Leave a Comment