Ucelená řada kamer s infračerveným viděním

Axis M3058 IR

Infračervené (IR) snímání je vysoce účinným rozšířením možností videodohledu za úplné tmy.

Společnost Axis Communications na veletrhu ISC West v Las Vegas představuje několik nových síťových kamer s IR technologií, mezi nimiž nechybí PTZ kamery (s otáčením, nakláněním a přibližováním záběru, čili pan/tilt/zoom), pevné kopulové modely, „bullet“ kamery, panoramatické kamery a kamery s objektivem zvaným rybí oko a jednotky pro diskrétní snímání. Všechny společně přinášejí možnosti IR snímání do prakticky jakéhokoli prostředí a jsou reakcí na rostoucí poptávku na trhu.

Díky infračervenému snímání mohou kamery doslova „vidět i ve tmě“, což je samozřejmě z mnoha důvodů pro videodohled významný přínos – od možnosti celodenního sledování po celých 24 hodin bez nutnosti přídavného dosvěcování až po nanejvýš diskrétní dohled na citlivých místech. Uvedením několika nových typů kamer s IR snímáním společnost Axis přináší výhody IR technologie v cenově velmi výhodném provedení a s možností snadné instalace pro potřeby sledování téměř jakéhokoli vnitřního i venkovního prostředí. K tomu se přidává i technologie společnosti Axis s názvem OptimizedIR, kterou jsou vybaveny některé z nových modelů a která je novou inteligentní a energeticky úspornou IR LED technologií, jíž vyvinula přímo společnost Axis a má ji patentovanou. Optimálním způsobem využívá světlo k rovnoměrnému osvícení celého zorného pole v záběru kamery.

Mezi nové kamery představené na veletrhu ISC West v Las Vegas, které budou k dispozici na trhu ve druhém kvartále roku 2018 v České republice, patří konkrétně tyto:

Axis Q6125-LE

Díky technologii OptimizedIR s dosahem více než 200 metrů a malému provedení s kopulí, která nenaznačuje směr záběru, je tato kamera ideální pro použití v rámci dohledu ve městech. Vestavěné IR LED se plynule přizpůsobují aktuálnímu přiblížení záběru kamery, zatímco technologie Axis Sharpdome zajišťuje věrný záběr s plnou ostrostí pod i nad horizontem. Kromě těchto vlastností nabízí kamera Axis Q6125-LE rozlišení HDTV 1080p s kvalitním obrazem, má 30x optický zoom, funkci vysušování krytu a balík analytických nástrojů Axis Guard Suite.

Axis M3057-PLVE a Axis M3058-PLVE

Tyto nové panoramatické kamery s jedním snímacím senzorem jsou díky celkovému výkonu a schopnostem, které jim propůjčují technologie Axis OptimizedIR, Lightfinder, Forensic WDR a Zipstream, ideální pro pokrytí zorných polí se záběrem 180°/360° ve vnitřních i venkovních prostorech.

Axis P1447-LE a Axis P1448-LE

Tyto modely mají několik nových vlastností pro podporu nonstop video dohledu ve dne i v noci se špičkovou kvalitou obrazu za jakýchkoli světelných podmínek. Kamera Axis P1447-LE má rozlišení 5 megapixelů a model Axis P1448-LE pracuje s rozlišením 8,3 megapixelů / 4 K Ultra HD. Obě nové kamery mají kromě technologie OptimizedIR podporu pro audio, zvládají větší rozsahy provozních teplot, mají třídu ochranného krytí IK10 a detekci otřesů.

Axis FA3105-L

Kameru je první senzorovou jednotku s vestavěným IR snímáním v kategorii modulárních kamer. Díky malým rozměrům a konstrukci ve tvaru oka je tato snímací jednotka ideální pro instalace ve spojení s dalšími senzorovými jednotkami a řídicí jednotkou Axis FA54 Main Unit v konfiguraci vhodné pro dohled v prodejních prostorech. Tato snímací jednotka má vestavěné IR snímání, podporuje technologii ForensicWDR a díky rozlišení 1080p poskytuje obraz ve špičkové kvalitě 24 hodin denně.

Axis P3717-PLE

Model nastavuje novou laťku pro kamery se všesměrovým snímáním v oblasti kvality obrazu a dalších funkcí. Tato kompaktní osmimegapixelová kamera se čtyřmi objektivy s proměnným ostřením zprostředkovává přehled v záběru 360° ve vysoké kvalitě včetně detailů v jakémkoli směru – a je díky tomu ideální pro dohled ve velkých prostorech, vnějších rozích budov a křížení chodeb nebo silnic. Díky IR přisvícení v úhlu 360° a technologiím Forensic WDR, Lightfinder a Zipstream, poskytuje tato kamera vynikající kvalitu obrazu za jakýchkoli světelných podmínek. Kameře s dálkovým ovládáním přibližování záběru a ostření stačí přiřadit jednu IP adresu a jeden síťový kabel, i když se jedná o čtyři kamery v jedné jednotce, a představuje tak flexibilní a cenově výhodné řešení.

Související články

Leave a Comment