T-Mobile přišel o data svých zaměstnanců

phishing

Zákazníci T-Mobile USA byli varováni před phishingovými útoky poté, co společnost varovala, že některé informace jejich účtu byly ohroženy.

V poznámce zveřejněné ve středu potvrdil dodavatel, že nedávno „identifikoval a okamžitě zastavil“ „sofistikovaný útok“ zaměřený na svého poskytovatele e-mailové databáze.

„Náš tým kybernetické bezpečnosti nedávno identifikoval a zastavil škodlivý útok proti našemu poskytovateli emailů, který vedl k neoprávněnému přístupu k určitým emailovým účtům zaměstnanců T-Mobile, z nichž některé obsahovaly informace o účtech pro zákazníky a zaměstnance T-Mobile.“

„Ve spolupráci s předními odborníky v oblasti kybernetické bezpečnosti, bylo okamžitě zahájeno vyšetřování, aby se zjistilo, co se stalo a jaké informace byli kompromitovány. Okamžitě jsme o této záležitosti informovali federální orgány činné v trestním řízení a aktivně spolupracujeme na jejich vyšetřování.“

Přestože nebyla ovlivněna data obsahující finanční údaje ani čísla sociálních zabezpečení, mohou odcizená data zahrnovat jména zákazníků, adresy, telefonní čísla, čísla účtů, tarify a fakturační údaje. Společnost uvedla, že stále upozorňuje zákazníky a vyzývá je ke změně PIN kódu k jejich účtům.

Peter Goldstein, technický ředitel společnosti Valimail, tvrdil, že ohrožení zákazníci se mohou stát cílem pishingových útoků.

„Díky přístupu k množství osobních údajů o minulých a současných zákaznících a zaměstnancích mohou hackeři potencionálně obchodovat s těmito údaji za účelem zisku na dark webu, nebo je použí k převzetí účtu, krádeži identity, nebo jiným podvodům,“ uvedl Goldstein

Bohužel tento incident není prvním svého druhu, který tato společnost zažila. K osobním údajům zhruba dvou milionů uživatelů se někdo dostal i v roce 2018 a podobný incident se stal i o rok později u některých zákazníků s předplatným.

Napsat komentář