Správa lokálních kamer a ochrana před kyberútoky

AXIS_Device Manager

Axis Device Manager je komplexní nástroj pro lokální správu zařízení. Jde o jednoduchý, cenově dostupný a bezpečný způsob, jak zvládat všechny základní instalační a provozní nároky různých síťových prvků.

Ve světě, kde jsou bezpečnostní hrozby stále běžnější, navíc AXIS Device Manager slouží jako nástroj k proaktivní ochraně zařízení a sítě. Software je vhodný ke správě až tisíce síťových kamer Axis, přístupových jednotek a audiozařízení na jednom místě — nebo několika tisíců zařízení v různých lokacích.

Společnost Axis představuje software AXIS Device Manager, který je upgradem populární platformy AXIS Camera Management, proto, aby pomohla zákazníkům zajistit jednoduchou instalaci a úsporný provoz jejich zařízení, a zároveň proaktivně chránit síť i zařízení před riziky v oblasti kyberbezpečnosti.

Software nabízí širokou škálu funkcí pro správu zařízení, mezi něž patří:

• Automatické přidělování IP adres.

• Instalace, konfigurace, nahrazení či upgrade jakéhokoli jednotlivého zařízení.

• Kopírování konfigurací mezi tisíci zařízeními.

• Připojení k více serverům/systémům.

• Body obnovení a základní tovární nastavení.

• Upgrade firmwaru zařízení.

• Správa a aktualizace uživatelských účtů a hesel.

• Instalace a obnovení certifikátů HTTPS & IEEE 802.1x.

Podporuje kyberbezpečnost

V prostředí, kde se technologie neustále mění a vyvíjejí a kde jsou hrozby kybernetického zločinu stále sofistikovanější, je důležité, aby bezpečnostní infrastrukturu bylo možné spravovat dynamicky a na denní bázi. Nový AXIS Device Manager přináší značně vyšší úroveň bezpečnosti zařízení tím, že umožňuje centralizovanou správu účtů, hesel a certifikátů, a také ochranu zařízení podle zásad, které Axis doporučuje v dokumentu zvaném hardening guide. Software tak umožňuje instalačním technikům a administrátorům systému snadněji a úsporněji spravovat a implementovat důležité prvky bezpečnostního managementu.

Software AXIS Device Manager nahrazuje předchozí nástroj AXIS Camera Management a je ke stažení na stránkách firmy.

Související články

Leave a Comment