Společná expozice českých firem na veletrhu IT bezpečnosti it-sa

NürnbergMesse it-sa

itsa 2019 logoVážení čtenáři, v minulém článku jsme vás informovali o možnosti prezentovat své výrobky na největším veletrhu kybernetické bezpečnosti it-sa v rámci společné expozice s agenturou CzechTrade. V následujícím textu Vás seznámíme s vyhlídkami na it-sa 2019. Zeptali jsme se ředitele veletrhu pana Vejakoba.

Pane Venjakobe, it-sa je odborný veletrh pro bezpečnost IT s celosvětově největší účastí vystavovatelů. Na posledním ročníku vystavovalo 698 podniků. Jaké jsou vyhlídky na it-sa 2019?

Stejně jako odvětví IT bezpečnosti se i it-sa vyvíjí velmi dynamicky. V posledních letech jsme zaznamenali dvouciferný růst. Letos je zájem tak velký, že už teď je rezervováno více plochy než na posledním ročníku. Bude nás těšit, když budeme moci v říjnu opět přivítat více firem než v minulém roce. Vyhlídky jsou vynikající. Veletrh it-sa je „home of IT-security“.

Na it-sa 2018 přijelo na 14 300 odborných návštěvníků. Která témata v současné době obzvláště zajímají pracovníky odpovědné za bezpečnost IT?

Výrobní provozy jsou dnes připojené do sítě, zaměstnanci jsou mobilní a data zákazníků uložená v cloudu. Ředitelé IT a pracovníci odpovědní za bezpečnost IT často musí najít rovnováhu mezi provozními požadavky v podniku a ochranou před nebezpečím zvenku i zevnitř. To je obrovský úkol, neboť narůstající propojení do sítě otevírá hackerům četné možnosti k útokům. Výsledkem je, že útoky jsou stále komplexnější a případy bezpečnostních incidentů se obtížněji rozpoznávají. Koneckonců je také úlohou pracovníků odpovědných za bezpečnost IT, aby na téma kybernetické bezpečnosti senzibilizovali vlastní zaměstnance.

Jak se s těmito výzvami vypořádává odvětví kybernetické bezpečnosti na veletrhu it-sa?

Trendem je nasazení řešení založených na umělé inteligenci, která z velkých objemů dat filtrují anomálie, a tím ulehčí práci týmům věnujícím se IT bezpečnosti. Dalším důležitým tématem je IT bezpečnost pro průmysl. Ovšem i ta nejlepší obrana je, jak známo, jen tak silná jako její nejslabší článek. Do středu pozornosti se proto na veletrhu it-sa dostávají také zaměstnanci: firmy nabízející školení a vystavovatelé, kteří nabízejí například školení pro vyšší bezpečnost e-mailové komunikace, se věnují tématu informovanosti.

Zaujal vás veletrh it-sa? Máte zájem zde prezentovat váš jedinečný produkt? Využijte možnosti účasti na společné expozici, kterou na veletrhu organizuje a spolufinancuje agentura CzechTrade.

Více informací poskytne Naďa Lichte, info@proveletrhy.cz

Napsat komentář