Skutečná identita hackera, který prodával databáze LinkedInu a Dropboxu odhalena

Real Identity of Hacker

Skutečná identita Tessy88 – notoricky známého hackera spojeného s několika významnými kybernetickými útoky včetně obřích útoků na LinkedIn, DropBox a MySpace – byla odhalena. Je to Maksim Vladimirovich Donakov (Максим Владимирович Донаков), obyvatel Penzy v Ruské federaci.

Na začátku roku 2016 se na internetu objevil hacker s pseudonymem Tessa88, který nabízel ukradené databáze od některých z největších sociálních sítí na světě, včetně LinkedIn, MySpace, VKontakte (vk.com), Dropbox, Rambler a Twitter, prostřednictvím různých hacking fór.

K ukradeným údajům, pořízeným před mnoha lety z několika webů sociálních médií, patřilo více než půl miliardy kombinací uživatelských jmen a hesel, které pak byly použity při phishingu, převzetí účtů a dalších typech kybernetických útoků.

Ačkoli profil Tessa88 působil několik měsíců od února do května 2016, analýza OPSEC ukázala, že stejná osoba se podílela na různých kyberzločinech od roku 2012 pod různými aliasy, včetně “Paranoy777”, “tarakan72511”, “stervasgoa” “janer93” a “Daykalif”.

Zdroj: thehackernews.com

Napsat komentář