Singtel utrpěl Zero-Day kybernetický útok, škody neznámé

Singtel Zero-Day Cyberattack

Telekomunikační gigant 1. úrovně byl postižn koordinovaným a rozsáhlým útokem s použitím neopravených bezpečnostních chyb na starší platformě pro přenos souborů Accellion.

Singtel, telekomunikační operátor 1. úrovně v celé Asii a vlastník australského telekomunikační společnosti Optus, byl napaden skrze chybu v zabezpečení softwaru v zařízení pro přenos souborů třetí strany, na které hackeři útočili. Singtel je jednou z mnoha organizací, kterých se chyba týká, včetně australské lékařské výzkumné instituce.

Vstupním bodem útoku byla softwarová společnost Accellion, výrobce (mimo jiné) staršího produktu pro přenos velkých souborů s názvem File Transfer Appliance nebo FTA. FTA je 20 let starý produkt, který byl podle oznámení společnosti začátkem února zasažen „sofistikovaným kybernetickým útokem“.

Singtel, jedna z největších telekomunikačních společností na světě, oznámila, že se stala obětí soudržné sady kybernetických útoků. Toto prohlášení se shodovalo s vlastním veřejným přiznáním společnosti Accellion, že pokračující zranitelnost v FTA nakonec vedla k úniku informací společnosti Singtel a dalších zákaznických systémů.

Přečtěte si více na: threatpost.com

Napsat komentář