Siemens představuje platformu SiESTA

Siemens představuje platformu SiESTA

Společnost Siemens vyvinula platformu, která umožňuje prověřovat digitální zranitelnost produktů této značky. Jmenuje se SiESTA-Siemens Extensible Security Testing Appliance – a umožňuje produktovým oddělením zajistit, aby jejich a systémy byly chráněny před kybernetickými útoky.

Jen málo jiných průmyslových společností pracuje s tolika zcela odlišnými zařízeními a softwarovými aplikacemi jako Siemens. Ten pracuje s řadou řešení od open source softwaru pro často používané produktové komponenty, přes operační systémy pracující v reálném čase, které se používají v senzorech a robotech po Windows na stolních počítačích a aplikace pro internet věcí v kontextu s otevřeným cloudovým operačním systémem IoT Mindsphere. Asi žádná jiná firma nepoužívá digitální nástroje v tolika různých technologických odvětvích a v řešeních, u kterých se očekává, že budou bezchybně fungovat po celá desetiletí, jako jsou správa budov, digitální továrny, elektrárny, železniční systémy nebo turbíny.

Důležitou součástí oddělení kybernetické bezpečnosti je Siemens ProductCERT (Computer Emergency Response Team). Tento tým odhaluje místa digitální zranitelnosti v produktech Siemens v rané fázi a rychle poskytuje řešení.

Od roku 2016 je SiESTA používána v bezpečnostních odděleních obchodních jednotek Siemens – a nyní je nově nabízena i jako služba koncovým zákazníkům.

Napsat komentář