IT SECURITY NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na IT bezpečnost a související témata. #security #bezpečnost #ITSECNN

Severokorejští vládní hackeři přistiženi

security ransomware North Korea

Nejméně 49 lidí podlehlo phishingovým útokům a poskytli útočníkům přístup ke svým e-mailovým účtům a soukromým osobním údajům.

Útočníci se údajně vydávali za tajemníka v kanceláři Tae Yong-ho z vládnoucí Strany lidové moci nebo za úředníka Národní diplomatické akademie Koreje. E-maily, které začaly kolovat na začátku dubna 2022, údajně obsahují jako přílohy odkazy na škodlivé weby nebo malware.

Podle zjištění padlo do pasti nejméně 49 lidí a poskytli útočníkům přístup ke svým e-mailovým účtům a soukromým osobním údajům. Předpokládá se, že útok může mít severokorejský charakter z několika důvodů:

  • IP adresy útočníků
  • Použití severokorejské dikce
  • Výběr cílů

Po incidentu stačili útočníci zahájit ransomwarové útoky na minimálně 13 podniků. Je známo, že dvě společnosti zaplatily přibližně 2,5 milionu wonů (téměř 2 000 USD), aby znovu získaly přístup.

Zatímco vyšetřování s cílem zjistit, kdo přesně stojí za těmito útoky, stále probíhá, policie podezřívá stejnou skupinu, která zaútočila na korejskou jadernou a vodní elektrárnu již v roce 2014.

Zdroj: cloud7.news