IT SECURITY NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na IT bezpečnost a související témata. #security #bezpečnost #ITSECNN

Rheinmetall Defence uzavřela novou dohodu s Ray Service

Rheinmetall Defence

Dohoda byla podepsána na začátku prosince 2019 na slavnostním ceremoniálu v Česko-německé obchodní a průmyslové komoře v Praze s úmyslem vyzdvihnout německo-českou průmyslovou spolupráci.

Na základě této smlouvy společnost Rheinmetall Defense zadává společnosti RayService vývoj a výrobu prototypu osvětlovacího systému moderního, modulárního pásového obrněného vozidla LYNX KF41. S vozidlem LYNX se společnost Rheinmetall Landsysteme účastní výběrového řízení na dodávku nových bojových vozidel pěchoty pro Armádu České republiky.

Ray Service, která navrhuje a vyrábí kabelové svazky, elektronická zařízení a kabelové komponenty pro široké spektrum zákazníků z oblasti letectví a obrany, je již zavedeným partnerem společnosti Rheinmetall pro oblast vojenských pozemních systémů. Ray Service vyrábí vysoce kvalitní komponenty pro několik programů Rheinmetall v Německu a Austrálii; nedávno obě strany uzavřely rámcovou smlouvu o modernizaci německých bojových vozidel pěchoty.

Dohoda s Ray Service představuje jedno z témat souvisejících s globálními aktivitami programu LYNX. Rheinmetall ohledně toho rozvíjí své vztahy také s dalšími českými společnostmi, jako jsou Česká zbrojovka, Quittner & Schimek a samozřejmě VOP CZ. Již dříve v tomto roce společnost Rheinmetall oznámila, že klíčový věžový systém bude vyrábět ve svém závodě v Ústeckém kraji, kde již zaměstnává více než tisíc lidí v automobilovém odvětví.

Svůj závazek v oblasti lokalizace výroby a globální spolupráce společnost Rheinmetall Defence zdůraznila na akci v Česko-německé obchodní a průmyslové komoře v Praze dne 4. prosince 2019.

Po slavnostním podpisu s Ray Service se uskuteční recepce spolupořádaná Velvyslanectvím Spolkové republiky Německo v Praze pro vedoucí představitele obranného průmyslu obou zemí, zástupce armády a vybrané administrativy na oslavu úzké spolupráce mezi oběma zeměmi v oblasti obrany a bezpečnosti.

Od počátečního nápadu na vznik nového bojového vozidla pěchoty Lynx a průlomovou objednávkou uplynulo necelých pět let, během nichž byla formulována strategie a proběhla fáze koncepce a vývoje. Pro bojové vozidlo financované z vlastních zdrojů ve vysoce náročném tržním segmentu, kde jsou prodloužené pořizovací cykly standardem, je to působivý výkon.

Koncept Lynx zahrnuje kompletní řadu vozidel, která se skládá z modulu podvozku a flexibilních misijních souprav v mnoha variantách. To znamená, že základní vozidlo může být konfigurováno jako pěchotní bojové vozidlo, obrněný transportér, velící vozidlo, obrněné záchranné vozidlo nebo polní sanitka. Přestavět vozidlo z jedné konfigurace do druhé je záležitostí jen několika hodin. Díky uniformitě základního vozidla sníží tento systém náklady na životní cyklus a současně umožní vojenským uživatelům přizpůsobit se měnícím se taktickým požadavkům anebo využívat nové schopnosti. Vynikající schopnost přežití, mobilita a letalita charakterizují Lynx právě tak jako jeho růstový potenciál, který souvisí s jeho celkovou hmotností. Jeho prostorný interiér je mezi vozidly dané třídy nepřekonatelný, což zajišťuje provozní účinnost tří členů jeho posádky a až devítičlenné pěchotní skupiny.

Lynx chrání posádku před celým spektrem hrozeb na bojišti, včetně explozí, improvizovaných výbušných zařízení (IED), přímé či nepřímé palby, kazetové munice a protitankových řízených střel. Díky své agresivní bojové účinnosti a vynikající terénní mobilitě poskytne Lynx ozbrojeným silám zítřka rozhodující výhodu ve složitých vojenských operacích ve všech druzích prostředí překonáváním mnohonásobných hrozeb a zajišťováním příznivých výsledků.

V roce 2018 vytvořilo 24 949 zaměstnanců Rheinmetall Group ve dvou hlavních sektorech Rheinmetall Automotive a Rheinmetall Defence roční obrat 6,1 miliardy EUR.