IT SECURITY NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na IT bezpečnost a související témata. #security #bezpečnost #ITSECNN

Řešení pro zabezpečení webového provozu ve firemních sítích

gfi_web_monitor

Nová verze řešení přináší inovace pro efektivnější filtrování webových stránek a bezpečnější stahování souborů z webu.

Inovovaná verze GFI WebMonitor 11 je řešení pro zabezpečení webového provozu ve firemních sítích. Ta nyní přináší novou klasifikační databází webů, umožňující zvýšit výkonnost a schopnost řešení sledovat a řídit webový provoz v podnikových sítích a tím lépe chránit před malwarovými útoky prostřednictvím firemního webového připojení.

WebMonitor 11 obsahuje aktualizované kategorizační jádro, bylo odstraněno antivirové jádro VIPRE a ponechána antivirová jádra BitDefender a Kaspersky. Bylo také inovováno jádro pro hloubkovou inspekci s podporou více aplikací. GFI WebMonitor 11 je poslední verzí, která bude podporovat operační systémy Windows Server 2008, Windows SBS 2008, Windows 8 a 8.1, Windows 7 a Windows Vista SP2.

GFIS novou verzí GFI WebMonitor získávají velké i SMB společnosti nástroj, který dokáže spolehlivě ochránit před aktuálními webovými hrozbami. Díky monitorování uživatelských aktivit lze blokovat phishingové, infikované či potenciálně nebezpečné webové stránky. Proaktivním filtrováním webových stránek se zamezí stáhnutí dokumentů či mediálních souborů obsahující nebezpečný malware či ransomware, který například stál za posledním útokem Bad Rabbit maskovaným jako download souboru pro aktualizaci Adobe Flash Player.

„Nejnovější verze GFI WebMonitor 11 reaguje na aktuální hrozby zejména vylepšením procesu klasifikace webových stránek,“ řekl Zdeněk Bínek zodpovědný za prodej řešení GFI Software v České republice a na Slovensku. „Pode našich zjištění a zkušeností panují mezi firemními uživateli čilé nepracovní aktivity: k nejčastěji blokovaným webům patří sociální sítě a herní stránky. Tyto aktivity jednak mohou snižovat produktivitu práce, ale především způsobit infekci celé podnikové sítě s nedozírnými následky.“

-LiM