Prohlížeče Mozilla a Google zvyšují zabezpečení proti sledování

Chrome FireFox

FireFox i Chrome obdržely aktualizace, aby lépe chránily uživatele před ohrožením soukromí a zabezpečení, jako je např. sledování Facebookem.

Prohlížeče Firefox a Chrome tento týden dostaly aktualizace, a to přidáním nástrojů pro zabezpečení a ochranu soukromí, které pomáhají při správě hesel a pomáhají blokovat stránky, které sledují uživatele.

FireFox

Prohlížeč Mozilla Firefox představil funkci „Enhanced Tracking Protection“, která blokuje více než 1 000 společností třetích stran, které sledují online aktivity a osobní informace. Prostřednictvím partnerství s Disconnect, open-source anti-tracking nástrojem, mohou uživatelé Firefoxu přidat tuto funkci aktualizací svého prohlížeče. Anti-tracking bude nastaven na výchozí.

Firefox také aktualizoval rozšíření prohlížeče Facebook Container (nyní 2.0) pro uživatele stolních počítačů. Rozšíření debutovalo v loňském roce a je navrženo tak, aby izolovalo vaši webovou aktivitu od Facebooku spuštěním webu v kontejneru.

Aktualizace 2.0 dále omezuje schopnost Facebooku sledovat vás na webu a sklízet uživatelská data ze stránek, které zobrazují tlačítka Facebook Share a Like. Nyní, když navštívíte stránku s tlačítkem Like nebo Share, služba Facebook Container 2.0 zablokuje Facebook, aby vytvořil „stínový profil“ vašich aktivit izolováním kódu za tlačítky. Firefox nyní zobrazí zprávu: „Kontejner Facebook zakázal toto tlačítko a zablokoval Facebook, aby sledoval vaši návštěvu této stránky.“

Firefox také zpřístupnil svým uživatelům nástroj pro správu hesel nazvaný Firefox Lockwise (dříve známý jako Firefox Lockbox). Dříve byl k dispozici na platformách Android a iOS a byl optimalizován pro iPad. Firefox také přidal nástroj pro správu e-mailových adres; a co je chytré na tomto přidávání do prohlížeče, je, že Mozilla bude sledovat všechny uložené e-mailové adresy a upozorní vás, pokud dojde k použití vaší e-mailové adresy.

Chrome
Google Chrome 75 není hlavní verze. Je to však pozoruhodná, protože řeší slabá hesla přenesením integrovaného správce hesel Chrome do prohlížeče s operačním systémem Android.

Uživatelé zařízení Chrome v systému Android nyní mají podporu pro funkci „navrhnout silné heslo“. Způsobem, jakým funguje prohlížeč Chrome na platformách Android (nebo na jiných platformách OS), vás vyzve k vytvoření „silného a jedinečného hesla“ pomocí integrovaného správce hesel.

Správce hesel Chrome byl také aktualizován pomocí funkce vyhledávání na webu. „Rychle vyhledejte svá hesla klepnutím na libovolné pole pro heslo a pomocí nové možnosti klávesnice,“ uvádí Google ve svém bulletinu pro aktualizaci Android Chrome.

Chrome 75 také přidává beta režim Reader, který „destiluje“ stránku od toho, co Google předpokládá, je doporučený text a grafika. Pryč jsou otravné reklamy a další nevyžádaná rozptýlení. Funkce není ve výchozím nastavení zapnuta a budete muset navštívit chrome: // flags / # enable-reader-mode.

Google oznámil, že Chrome 75 pro systém iOS bude spuštěn prostřednictvím App Store společnosti Apple. Verze prohlížeče iOS Chrome přidává funkci do inkognito režimu prohlížeče, který zabraňuje načítání nativních aplikací, pokud je spustíte klepnutím na odkaz.

Zdroj: threatpost.com

Napsat komentář