Přes půl milionu účtů aplikace ZOOM k dispozici

Zoom security

Přes půl milionu účtů aplikace ZOOM včetně přístupových hesel bylo zveřejněno na darknetu. Respektive tyto údaje jsou nabízeny k prodeji. Některé účty jsou k dispozici dokonce zdarma, cena většiny z nich je jeden cent.

Společnost Bleeping Computer kontaktovala některé z uvedených účtů a potvrdila, že se jedná o reálné účty. Ke koupi je přibližně 530000 účtů, údaje zahrnují emailovou adresu oběti, heslo, URL adresu jejich osobní schůzky a další údaje.

Mezi postižené organizace patří i například Citibank, Chase, různé vzdělávací instituce a další. ZOOM čelí významnému počtu útoků, protože je hojně využívaný. Lidé se v něm ale chovají jako na běžné osobní schůzce a nedbají i základních bezpečnostních opatření. Často prostřednictvím nejen této platformy sdílejí i firemní citlivá data, hesla a podobně.

Právě u ZOOMu se také v poslední době mluví hodně o toku dat do Číny a vzhledem k jeho vlastnické struktuře lze v brzké době očekávat podobná varování jako v kauze Huawei.

Nejen v případě ZOOMu doporučujeme používat odlišné heslo, a prostřednictvím takových platforem nesdílet informace, které nechcete zveřejnit. Ty ani neposílejte emailem.

Petr Gondek, DPO, managing director GDPR Support s.r.o.

Napsat komentář