IT SECURITY NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na IT bezpečnost a související témata. #security #bezpečnost #ITSECNN

OpenAI nyní platí 100 000 dolarů za odhalení kritické zranitelnosti

OpenAI nyní platí výzkumníkům 100 000 dolarů za kritické zranitelnosti

Společnost zabývající se umělou inteligencí OpenAI oznámila pětinásobné zvýšení maximálních odměn za nalezení „výjimečných a odlišných“ kritických bezpečnostních zranitelností z 20 000 dolarů na 100 000 dolarů.

OpenAI uvádí, že její služby a platformy každý týden využívá 400 milionů uživatelů z řad firem, podniků a vlád po celém světě. „Výrazně zvyšujeme maximální výši odměny za výjimečné a odlišné kritické nálezy na 100 000 dolarů (dříve 20 000 dolarů),“ uvedla společnost. „Toto zvýšení odráží náš závazek odměňovat smysluplný a vysoce dopadový bezpečnostní výzkum, který nám pomáhá chránit uživatele a udržovat důvěru v naše systémy.“

V rámci probíhajícího úsilí o rozšíření svého programu odměn a odměňování vysoce dopadového bezpečnostního výzkumu bude OpenAI také nabízet bonusy za kvalifikované zprávy v určitých kategoriích, které označila jako „časově omezené akce“.Během propagačních období budou výzkumníci, kteří předloží kvalifikované zprávy v určitých kategoriích, způsobilí pro další bonusy,“ dodala společnost.

Například do 30. dubna OpenAI zdvojnásobila odměny pro bezpečnostní experty, kteří nahlásí zranitelnosti typu Insecure Direct Object Reference (IDOR) v její infrastruktuře a produktech, přičemž maximální odměna činí 13 000 dolarů.

OpenAI spustila svůj program odměn za nalezení chyb v dubnu 2023 s odměnami až do výše 20 000 dolarů pro výzkumníky, kteří nahlásí zranitelnosti, chyby nebo bezpečnostní nedostatky v jejím produktovém portfoliu prostřednictvím crowdsourcované bezpečnostní platformy Bugcrowd.

Společnost uvádí, že problémy s bezpečností modelů jsou mimo rozsah programu, stejně jako obcházení bezpečnostních opatření a jailbreaky, které uživatelé ChatGPT využívají k tomu, aby přiměli chatbot ignorovat ochranná opatření implementovaná inženýry OpenAI.

Zdroj: BleepingComputer