OneGuard 2.0 s novou službou zabezpečení koncových bodů

GFI OneGuard 2.0 endpointcontrol

EndPoint Control eliminuje rizika úniku dat prostřednictvím přenosných médií.

Nová verze GFI OneGuard 2.0 je bezpečnostní platforma pro integrovanou správu a ochranu podnikových sítí. Verze 2.0 integrovaného řešení uvedeného v loňském roce nově přináší především službu EndPoint Control, která doplňuje existující nástroje o ochranu před neautorizovanými přenosnými médii.

EndPoint Control eliminuje rizika napadení malwarem či úniku dat prostřednictvím identifikace podezřelých médií typu USB pamětí, externích disků apod. a realizace adekvátních opatření. Služba umožňuje mít plně kontrolou tok informací na koncových bodech s využitím skenování všech citlivých souborů, které by se mohly stát předmětem útoku. IT administrátor tak dokáže řídit přístup přenosných paměťových médií i úložných zařízení na základě definovaných přístupových práv, typu zařízení, typu souborů, fyzických portů a ID použitého zařízení, to vše z centralizované konzole.

„Podle našich letošních zjištění představuje používání neautorizovaných přenosných médií vážné bezpečnostní riziko pro 21 % českých a slovenských podniků,“ komentuje Zdeněk Bínek zodpovědný za prodej řešení GFI Software v České republice a na Slovensku. „Nová verze GFI OneGuard 2.0 nyní umožňuje řídit ochranu koncových bodů společně s antivirovou ochranou a patch managementem z jednoho místa, což ocení zejména organizace s vysokými nároky na ochranu intelektuálního vlastnictví.“

GFI OneGuard nabízí software pro centralizovanou správu počítačových sítí včetně pokročilých reportovacích nástrojů. Řešení aktuálně zahrnuje následující služby:

  • antivirovou ochranu všech zařízeních v síti v reálném čase,
  • správu aktualizací (patch management) zajišťující provoz softwarových systémů v nejnovějších aktualizovaných verzích,
  • Asset Tracking k inventarizaci veškerého hardwaru a softwaru v podnikové síti,
  • EndPoint Control pro ochranu koncových bodů v podnikové síti.

Související články

Leave a Comment