Odolná rohová kamera do prostor s vysokými nároky na zabezpečení

Odolná rohová kamera

Robustní síťová kamera AXIS Q9216-SLV se širokým úhlem záběru je navržena tak, aby žádné místo nezůstalo bez dohledu. Poskytuje ostrý kvalitní obraz s rozlišením 4 Mpx a funkci WDR pro jasné prokreslení, i když se v záběru objevují jak tmavé, tak světlé oblasti. K dispozici je v bílé barvě anebo v elegantní nerezové úpravě.

Kamera je odolná vůči vandalismu. Řadí se do odolnostní třídy IK10+/IP66 a je ideální k instalacím vyžadujícím vysokou bezpečnost, například ve věznicích a psychiatrických zařízeních, kde může pomoci zabránit sebepoškozování. Je vybavena neviditelným 940nm infračerveným přísvitem a diskrétním polygonálním maskováním vybraných oblastí k zajištění soukromí ubytovaných osob. Údržbu nerezového krytu usnadňuje konstrukce třídy IP66 – a IP6k9k, umožňující mytí proudem vody pod vysokým tlakem. Při důkladnějším čištění lze dvoudílný přední kryt snadno demontovat.

Mezi nejdůležitější charakteristiky patří:

  • robustní konstrukce s ochranou proti zranění (IK10+),
  • rohová kamera bez slepých míst,
  • WDR a neviditelný IR přísvit (940nm),
  • jednoduchá instalace,
  • kompresní technologie Zipstream podporující kodeky H.264 a H.265.

Tato kamera nabízí technologii Axis Zipstream s podporou kodeků H.264 i H.265, která výrazně snižuje požadavky na šířku pásma a kapacitu datových úložišť. Podepsaný firmware a modul TPM (Trusted Platform Module, certifikace FIPS 140-2 úrovně 2) navíc pomáhají zabránit neoprávněnému přístupu a celý systém chrání.

Kamera se začne dodávat ve 2. čtvrtletí 2020 za doporučenou koncovou cenu 31.300 Kč.

Napsat komentář