Novinky Western Digital v Praze

WDSandisk_TK-36

Společnost Western Digital představila v Praze nové produkty, uvedené na veletrhu IFA. Patří sem MyCloud Home, inovované a snadno ovladatelné úložiště. Dále je tu SanDisk iXpand Base, základna pro nabíjení telefonů iPhone, kde se odložený telefon Applu současně nabíjí i zálohuje. Poslední novinkou pak je SanDisk Ultra, 400GB microSDXC karta pro uložení digitálního obsahu.

Tyto novinky a spoustu dalších řešení na konci září představili zástupci společnosti Western Digital, ústy Gerryho Edwardse, Product Marketing Director pro oblast EMEAI, Western Digital.

Základním kamenem současné nabídky pro domácnosti se stávají inovovaná datová externí úložiště My Cloud Home, dodávaná ve dvou provedeních: jednodisková nebo – s označením Duo – dvoudisková. V každém případě je jejich obsluha možná prostřednictvím zcela inovované aplikace My Cloud Home App. Ta integruje možnost správy externího disku připojovaného přes rozhraní USB i datových úložišť Box, Dropbox, Google Drive a Facebooku. Úložiště MyCloud Home jsou k dostání v kapacitách od 2 do 8 TB, v provedení Duo pak od 4 do 12 TB. Pro firmy existuje i profesionální řešení My Book Duo s kapacitou až 20 TB.

Ti, kdo mají rádi jistotu uložení dat z jejich telefonu iPhone na vícero místech, jistě vítají řešení SanDisk iXpand, což je v podstatě odkládací deska pro telefon, připojená kabelem k nabíječce, ze které vede Lightning kabel k na základnu odkládanému telefonu. Ten se ihned po připojení začne nabíjet a při tom se automaticky spustí záloha uživatelských dat, která jsou umístěna v telefonu: kontakty, fotografie, plány, schůzky a spousta dalších. Vše si lze pohotově nastavit, a tak získat jistotu, že data máte umístěna na vícero místech. Navíc nemusíte nic spouštět, hledat v počítači, prostě jednou si vše nastavíte a vždy při nabíjení proběhne zálohování samo, automaticky, bez nutnosti vaší účasti.

Poslední žhavou novinkou je 400GB microSD disk (microSDXC, abychom byli přesní). Tím se po necelých dvou letech u značky SanDisk zdvojnásobila dostupná kapacita pro váš digitální obsah. Tato microSD karta s dosud nejvyšší kapacitou na světě je ideální pro mobilní zařízení se systémem Android a je možné na ni uschovat až 40 hodin videa v rozlišení Full HD. Kartu charakterizuje přenosová rychlost až 100 Mb/s.

Western Digital připomněl i nové disky WD Gold, určené pro různé druhy použití, které dosáhly kapacity už 12 TB. Primární oblast jejich nasazení je ale v oblasti Big Data jako fenoménu poslední doby.

Na připravované novinky jsme se zeptali Gerryho Edwardse, Product Marketing Director – EMEAI Western Digital.

Líbí se nám koncept iXpand, stanice pro dobíjení a současné zálohování telefonů iPhone. Chystáte něco podobného i pro oblast telefonů a Androidem?

Chtěli jsme uživatelům Applu nabídnout především pohodlný způsob, jak mohou snadno zálohovat svá data, obrázky a videa, osobní soubory. Pro oblast Androidu zatím takovou věc nechystáme, i když nevylučujeme, že bychom ji mohli v budoucnu nabízet i pro tuto platformu.

Bylo těžké dostat toto zařízení do povědomí uživatelů Applu?

Vůbec to nebylo těžké, vždyť toto zařízení je nabízeno i prostřednictvím specializovaných obchodů Apple Store.

Používáte software z produktů SanDisk i v zařízeních WD?

Obě značky existují vedle sebe. Tak tomu bude i do budoucna. Bude SanDisk a bude WD. Nemá totiž smysl, abychom třeba vyráběli pod označením WD paměťové karty typu flash disk. V obou případech – u obou značek – vlastníme vícero patentů, u kterých se vždy rozhodujeme, do jakých produktů je použijeme. Musí to ale mít svůj smysl.

Máte nyní 400GB microSDXC kartu. Jak velkou kapacitu bude mít její nástupce?

Tak to opravdu nevím (smích). Hovořil jsem s našimi vývojáři, takže jisté náznaky tu jsou, ale počkejte si…

… a jak dlouho?

Dejme tomu tak půl roku…

A v oblasti SSD disků máte nějakou novinku?

V tento okamžik ne. Poslední inovace byla v červnu tohoto roku a na další si budete muset ještě chvíli počkat.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Leave a Comment