Nové opravené procesory vydá Intel až koncem roku

intel meldown spectre

Procesory, které budou nativně po hardwarové stránce imunní proti útokům Meltdown a Spectre nás čekají pravděpodobně až koncem letošního roku.

To alespoň prozradil Brian Krzanich, CEO společnosti Intel investorům. Krzanich také akcionáře ubezpečil, že bezpečnost uživatelů zůstává pro Intel absolutní prioritou a že se na úpravě mikrokódu usilovně pracuje. To je na druhé straně poněkud vágní tvrzení a napovídá jen to, že hlavní prioritou je zatím oprava starého kódu a ne vydání „čistých procesorů“. Pokud se časovému odhadu dá věřit, nedá se tedy počítat s tím, že by opravu zahrnovaly již řady procesorů Coffee Lake, Kaby Lake ani Whiskey Lake. Nejistota panuje také ohledně nové 10nm architektury Ice Lake. Zcela čisté naopak budou nejspíše až 14nm procesory Cascade Lake-X, nebo 10nm Cannon Lake.

CEO Intelu se dále snažil investory uklidnit a prohlašoval, že tento fakt nebude mít negativní dopad na prodej letos uvolňovaných procesorů. To ale spíše působí jako zbožné přání a žádné podpůrné argumenty pro toto tvrzení Krzanich nepřinesl.

Karel Wolf

Související články

Leave a Comment