Nové FishEye kamery KEDACOM s integrovanou funkcí dewarping

KEDACOM IPC2860

Společnost PROFIcomms uvedla na český trh nové 8Mpx a 12Mpx kamery KEDACOM IPC2860 typu FISHEYE, které jsou vhodné do vnitřního i venkovního prostředí. Kamery řady IPC2860 jsou cenově výhodnou alternativou k motorickým otočným kamerám (PTZ) a díky širokoúhlému FISHEYE objektivu odstraňují slepá místa v obraze a poskytují panoramatický pohled.

Kamery KEDACOM jsou vybaveny senzorem 1/1,7″ CMOS, což jim díky vysokému rozlišení (4000×3072@20fps) umožňuje poskytovat dokonalý obraz s velmi kvalitními detaily. Senzor je dostatečně citlivý pro zobrazení barevného obrazu i za nízkých světelných podmínek (citlivost 0,05 lux). Tato modelová řada podporuje moderní video kodek H.265. Pokud světelné podmínky nejsou dostatečné, tak jsou kamery vybaveny integrovaným IR přísvitem (dosvit 15 až 30 m), díky kterému může poskytovat kvalitní obraz i v noci. Kamery mají fixní objektiv f = 1,85 mm, který umožňuje snímat sledovanou scénu s úhlem záběru 180°.

Obraz z FishEye kamery však není pro lidské oko vždy přehledný. Často je nutné, aby se snímky pořízené z FishEye kamery rozkládaly na dva 180°, případně na čtyři 90° snímky. Funkce rozkládání je nazývána DEWARPING a často je prováděna až na záznamovém zařízení (NVR). Kamery KEDACOM mají však tuto funkci již v sobě integrovanou a díky dostatečnému výkonu posílají na záznamové zařízení již přehlednější snímky z hlediska lidského vnímání. Kamery jsou určeny pro aplikace, kde je potřeba dokonalý přehled o dění v okolním prostředí (např. obchody, kanceláře, recepce apod.) a také pro kritické aplikace, neboť nabízí stupeň mechanické odolnosti IK10+ (antivandal provedení), stupeň krytí IP67 a široký rozsah provozních teplot (–40°C až 70°C) i vlhkosti (10 % až 95 %).

Navíc jsou vybaveny inteligentní video analýzou integrovanou přímo v kameře (např. virtuální plot, vstup do zóny nebo opuštění zóny, ztráta viditelnosti, detekce pohybu).

Inteligentní video analýza umožňuje analyzovat snímky přímo v kameře a dále posílat jen informace o alarmech, případně metadata. Inteligentní funkce v kameře dělají z kamerového systému sofistikovanější řešení a přináší uživatelům daleko více výhod. Kamerový systém je pak více automatizován a umožňuje tak rychlejší reakci na nastalé události.

Kamery podporují PoE napájení, ukládání na SD kartu (funkce, více současných streamů, WDR, HLC, 3D redukci šumu a navíc plně podporují standard ONVIF (Profile S, Profile G) pro snadnou integraci do VMS systémů.

KEDACOM se chopil nejnovějších IP technologií k vytvoření produktů s působivou funkčností a kvalitou. Jsou navrženy tak, aby vyhovovaly každému prostředí, a to náročnému či nepřátelskému s vysokou odolností vůči povětrnostním vlivům. A zároveň splňují všechny současné požadavky dohledu v kombinaci s možnou integrací a kompatibilitou do dalších systémů.

Napsat komentář