Nové bezpečnostní kamery s AI

bezpečnostní kamery s AI

Společnost Panasonic představila novou aktualizovanou řadu bezpečnostních kamer S, která udává nový standard díky integrovaným funkcím umělé inteligence (AI) a vylepšené kvalitě obrazu pro potřeby přesnějších analytických nástrojů používaných kamerami. První čtyři vnitřní otočné kamery v provedeních „dome“ a „box“ s Full HD rozlišením budou k dispozici začátkem července. Později v tomto roce budou následovat další typy kamer, včetně venkovních modelů a rybího oka.

Doplnění umělé inteligence do standardní řady kamer Panasonic umožňuje firmám využívat ve svých bezpečnostních systémech a provozech výkonné kamery s etablovanou pověstí spolehlivých zařízení s AI aplikacemi a hlubokého učení. Řada kamer s otevřenou platformou se sadou Software Development Kit (SDK) je navržena pro aplikace jiných výrobců a lze ji tak přizpůsobit potřebám zákazníků z řad obchodníků. Kamery s umělou inteligencí také snižují využívání frekvenčního pásma a náklady na infrastrukturu díky nástrojům zajišťujícím analytiku a zpracování přímo v kamerách.

Kamery se dodávají v balíčku s aplikacemi i-PRO: AI-VMD (video detekcí pohybu s umělou inteligencí) a AI Privacy Guard (sloužící k ochraně soukromí). Tyto aplikace vyvinula společnost Panasonic. Poskytují okamžitý přístup k inteligentním bezpečnostním funkcím, jako je detekce narušitele nebo podezřelých osob, a zároveň zajišťují ochranu práv na soukromí jednotlivců pixelováním jejich postav nebo tváří. Tato funkce je důležitá pro firmy působící v zemích, kde platí přísné zákony o ochraně soukromí, jako je například evropské nařízení GDPR.

Kromě dvou výchozích aplikací jsou k dispozici také tři novinky z řady aplikací i-PRO: AI Face, People a Vehicle Detection umožňují snadné a rychlé vyhledávání záběrů podle snímků tváří – i když jsou maskované – nebo předdefinovaných atributů osob a vozidel. Všechny tyto aplikace jsou bezplatnou součástí balíčku a napomáhají zavádění umělé inteligence do podnikání. Společnost Panasonic rozšířila využití umělé inteligence byla povýšena z čistě vizuální úrovně, když novou řadu bezpečnostních kamer S obohatila také o klasifikaci zvuků, které zachycují externí mikrofony (výstřely, křik, houkačky vozidel nebo rozbití skla).

TZ

@RadekVyskovsky

Napsat komentář