Kritická zranitelnost v herním klientovi Origin

security mask

Check Point Research a CyberInt odhalily kritickou zranitelnost v herním klientovi Origin společnosti Electronic Arts. Tato z ranitelnost by mohla ohrozit více než 300 milionů hráčů EA po celém světě a vystavit je riziku krádeže účtu a identity.

Zranitelnosti objevené v platformě EA nevyžadovaly, aby uživatel poskytl jakékoli přihlašovací údaje. Bylo možné využít opuštěné subdomény a použít autentizační tokeny EA Games ve spojení s mechanismem OAuth Single Sign-On (SSO) a TRUST, které jsou součástí přihlašovacího procesu k uživatelskému účtu EA Game.

Check Point a CyberInt důrazně doporučují uživatelům používat dvoufaktorovou autentizaci a navštěvovat pouze oficiální webové stránky při stahování nebo nákupu her. Rodiče by měli vzdělávat své děti a informovat je o možných online hrozbách a podvodech, protože kyberzločinci udělají cokoli, aby získali přístup k osobním a finančním údajům, které mohou být součástí online účtu hráče. Check Point a CyberInt nabádají hráče, aby byli vždy ostražití, když dostanou odkaz poslaný z neznámého zdroje.

Napsat komentář