Konference Security 2019

AEC Security 2019

AECPod velením AEC se uskutečnil již 27. ročník konference Security 2019. I letos zůstali pořadatelé věrní systému rozložení přednášek do dvou sálů se synchronizovaným harmonograme přednášek, aby posluchači mohli v přestávkách přecházet mezi jednotlivými sály podle zájmu o témata, která se v nich právě diskutují.

A ani letos nebyla nouze o špičkové řečníky z celého světa. Ti byli součástí přednáškových bloků, sesazených vždy po třech přednáškách. Každý tento blok byl zakončen diskuzí, kde mohli diváci z fóry položit doplňující otázky přednášejícím, kteří zůstávali po čas bloku za konferenčním stolkem. To značně urychlovalo a zjednodušovalo komunikaci mezi příchozími a přednášejícími, a kdo nedostal na svůj dotaz odpověď, mohl v předsálí položit otázku přednášejícím třeba v jejich stánku.

Konference Security se koná ve dvou sálech, technické a manažerském, kde se o skvělé moderování na úrovni po dobu už několika let starají Tomáš Přibyl (technický sál) a Roman Smělý (manažerský sál).

Témata v obou sálech jsou velmi zajímavá a zlatým hřebem bývá ukázka etického hackingu, který předvádějí odborníci z AEC. Jmenovat všechny přednášející a témata, která se zde řešila, je asi nošením dříví do lesa, protože celý program a jednotliví přednášející jsou k vidění na webových stránkách konference. Navíc, všichni účastníci konference dostávají možnost stáhnout si po skončení akce doprovodný materiál k přednáškám z webu konference (ten je přístupný pouze jim).

Letos překvapil například poslanec Parlamentu ČR Jan Bartoš, který se proaktivně věnoval rozboru bezpečnosti ve státní správě a přinesl několik zajímavých postřehů na, třeba na téma SOC státní správy. Skvělý mix byl k vidění i v technickém sále, kde se vedle sebe (nebo spíše za sebou) vystřídali zástupci pořádající firmy AEC, ale i zástupci ESET, F5, F-Secure, Check Pointu, Microsoftu, NeuroSoftu, System4U a společnosti Wultra.

Takže bylo z čeho vybírat – a to nejen v obou sálech, ale i v předsálí hotelu Clarion Congress Hotel Prague, známého vynikající podporou akcí z hlediska stravování. V předsálí byly rozprostřeny i stolky parterů, které byly otevřeny všem zájemcům o problematiku bezpečnosti, ale někteří účastníci si pronajali i volné menší místnosti k prezentacím svého produktového portfolia.

Milan Loucký

Související články

Leave a Comment