Knox od Samsungu nejlépe ochrání vaše firemní data i soukromí na mobilních zařízeních

Samsung Galaxy Enterprise Edition

secured by knox logoSamsung vyvinul nejbezpečnější platformu pro zařízení s Androidem, speciálně pro telefony a tablety své značky. Dá se ale použít i pro všechna ostatní mobilní zařízení.

Hledáte vhodnou platformu, která by ochránila data a soukromí na vašich firemních mobilních zařízeních a zároveň umožnila tato zařízení hromadně spravovat na dálku? Společnost Samsung vyvinula nejbezpečnější řešení pro mobilní přístroje s operačním systémem Android, které vedle ochrany uživatelů umožňuje nastavit i takové detaily, jako je pozadí obrazovky či úvodní znělka. Na všech takto spravovaných mobilních zařízeních tak lze nastavit například firemní branding. Pro vzdálenou správu ho lze ale nasadit i na mobilní telefony a tablety s operačními systémy Windows 10 a iOS.

Knox je v podstatě nedobytná zabezpečovací platforma, kterou Samsung integruje již během výroby svých mobilů a tabletů. Je tedy součástí jejich hardware. Jednotlivé produkty, které Knox využívají, tak mohou být nasazeny ihned po rozbalení z krabice uživatelem (bez ručního nastavení IT manažerem), nebo kdykoli později. Každý klient si může zvolit produkty podle vlastní potřeby nebo doplnit další k těm, které již používá. Děje se tak například ve chvíli, když je třeba nasadit vyšší zabezpečení, přednastavit grafiku, aplikace, funkcionality nebo restrikce.

Co Knox umí a nabízí?

Samsung Knox představuje perfektní ochranu zaměstnance i firemních dat před vniknutím, malwarem a dalšími hrozbami. Přehledná konzole umožňuje vzdálenou konfiguraci, aktivaci, správu, zabezpečení i aktualizaci tisíce zařízení najednou. Samsung Knox snadno propojíte se stávajícími firemními IT systémy. Uživatele tato platforma vůbec neomezuje – mohou pracovat odkudkoliv chtějí a mají přístup ke všemu, co jim nastavíte. Firemní data ale zůstávají v bezpečí a IT oddělení má všechna mobilní zařízení pod kontrolou.

Jednou z nejoblíbenějších funkcionalit Samsung Knox je Knox Mobile Enrollment. Jeho prostřednictvím se nastavují a instalují produkty pro správu firemních mobilních zařízení (MDM/EMM), a to nejen od Samsungu, ale od všech klíčových výrobců. Po zapnutí zařízení nemusí uživatel nic nastavovat a instalovat. Projde pár automatických kroků v instalačním průvodci, které si pro něj připravil administrátor. V nich ověří svou identitu a příslušnost k organizaci, následně se mu automaticky nainstaluje nástroj správy MDM/EMM, který provede kompletní IT administrátorem definovanou konfiguraci zařízení (nastavení firemního e-mailu, aplikací a přístupů do systémů).

Hromadné nastavení firemních mobilů a tabletů

Na českém a slovenském trhu je aktuálně nejžádanějším produktem Knox Confugure. Jde o instalaci melodií a tapet s logem firmy a dalších grafických prvků. Díky tomuto nástroji je možné vybudovat firemní identitu, již od z

Samsung Knox protects all data

ačátku provést instalaci aplikací, které uživatelé ocení a samozřejmě odebrat ty, které v zařízení nechcete. Nastaví přístup k sítím Wi-Fi, aniž by uživatel musel znát heslo. A také nabízí mnoho možností, jak definovat, co se se zařízením dělat nesmí. Administrátor zakáže přístup do různých částí menu nastavení, nebo ze zařízení udělá tzv. „kiosk“. V tomto módu je se zařízením dovoleno pracovat pouze v určené aplikaci.

Administrátor dokonce nemusí zařízení držet v ruce při první konfiguraci, a ani nikdy později. Když dojde ke změně uživatele, stačí pouze zařízení na dálku smazat a opět bude připraveno na přihlášení nového. Tím firmy v rámci svých IT procesů ušetří čas i peníze.

Pod platformou Knox se skrývá celá řada řešení a nástrojů, přičemž každý z nich je navržen pro pokrytí jednotlivých potřeb firemních zákazníků. Každá organizace má jiné požadavky, proto je Knox navržen tak, aby obsloužil klienty s několika zařízeními, ale i obrovské korporace. Zájemci o toto řešení by proto nejprve měli konzultovat svoje požadavky s partnery Samsungu, kteří se zabývají instalací a poradenstvím u produktů Samsung Knox. Ti jim navrhnou nejlepší řešení včetně cenové nabídky. Jejich seznam a další informace naleznete na webu www.samsungknox.com.

Napsat komentář