Jednotka Toshiby napadená skupinou DarkSide

Toshiba hacked

Jednotka společnosti Toshiba Corp uvedla, že byla napadena ransomwarovou skupinou DarkSide, a zastínila tak oznámení strategického přezkumu japonského konglomerátu pod tlakem aktivistických akcionářů.

Společnost Toshiba Tec Corp, která vyrábí produkty, jako jsou tiskárny na čárové kódy, má hodnotu 2,3 ​​miliardy USD (1,90 miliardy EUR), byla napadena společností DarkSide – skupina, o které se obecně věří, že stojí za nedávným útokem na Colonial Pipeline, uvedla její francouzská dceřiná společnost.

Dodal však, že bylo ztraceno pouze minimální množství pracovních dat.

“V DarkSide existuje asi 30 skupin, které se neustále pokoušejí hacknout společnosti, a tentokrát uspěly u společnosti Toshiba,” řekl Takashi Yoshikawa, hlavní analytik malwaru v Mitsui Bussan Secure Directions.

Zaměstnanci, kteří během pandemické odstávky přistupují k firemním počítačovým systémům z domova, způsobily, že firmy jsou zranitelnější vůči kybernetickým útokům, dodal.

Screenshoty z příspěvku DarkSide poskytnuté společností zabývající se kybernetickou bezpečností uváděly, že bylo ohroženo více než 740 gigabajtů informací, a zahrnovaly pasy a další osobní informace.

Počet útoků ransomwaru se zvýšil a počet požadavků narůstá. Hackeři šifrují data a žádají platby v kryptoměně, aby je odemkli. Stále častěji uvolňují i ​​odcizená data nebo tím hrozí, pokud nebudou nedostanou více.

Zdroj: irishtimes.com

2 komentáře na “Jednotka Toshiby napadená skupinou DarkSide”

  1. Pingback: Jednotka Toshiby napadená skupinou DarkSide | AVERIA.NEWS

  2. Pingback: DarkSide končí | AVERIA.NEWS

Napsat komentář