IRS varuje před fake emaily

IRS hack

The Internal Revenue Service (IRS) varuje daňové poplatníky před útokem e-mailů, který používá zprávy předstírající legitimní komunikaci IRS.

E-maily jsou dobře vytvořené a velmi přesvědčivé. Konečným cílem útoku je snaha o instalaci malwaru na počítače nic netušících uživatelů. Podvodníci mohou získat kontrolu nad počítačem daňového poplatníka nebo tajně stahovat software, který sleduje každý úhoz kláves a nakonec jim dává hesla citlivým účtům, jako jsou bankovní účty.

Falešné e-maily mají předmětové řádky jako „Automatické připomenutí daně z příjmu“ nebo „Elektronické připomenutí k dani z příjmu“. Tvrdí, že obsahují „dočasné heslo“ nebo „jednorázové heslo“ pro přístup k souborům, které jsou nezbytně nutné k podání žádosti o vrácení peněz. nebo pro informaci.

Zadáním hesla oběť neúmyslně stáhne malware, který by mohl útočníkům umožnit převzít kontrolu nad postiženým systémem nebo získat citlivé informace. Podvodná kampaň se podle IRS šíří na vnitrostátní úrovni. Podvodníci zatím používají desítky kompromitovaných webových stránek a webových adres, které představují IRS.gov. Útoky fungují, přestože je pro většinu Američanů mimo tradiční daňové období.

Zdroj: threatpost.com

Napsat komentář