IFA 2019: Šifrovaná datová úložiště ochrání vaše soubory

Verbatim Keypad Secure USB-C

VerbatimZajištění bezpečnosti důvěrných dat je v současném světě velmi důležité. Díky zavedení Obecného nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) a zvýšenému povědomí o zabezpečení osobních údajů věnovala společnost Verbatim na veletrhu IFA 2019 zvýšenou pozornost produktům, které jsou schopny zajistit 100% bezpečnost vašich dat.

V rámci speciální expozice byl představen nový USB flash disk s numerickou klávesnicí s připojením USB typu C nebo USB-A, pevný disk s biometrickým přístupem, USB flash disk s biometrickým přístupem a také bezpečnostní pouzdro s klávesnicí pro pevný 3,5″ disk. Všechny produkty jsou v souladu s požadavky nařízení GDPR, protože 100 % disku je bezpečně šifrováno.

USB flash disk s numerickou klávesnicí využívá hardwarové šifrování AES 256, přičemž všechna data na disku šifruje v reálném čase. Rozhraní Keypad Secure je kompatibilní s operačními systémy PC i Mac a má rozhraní USB 3.1 GEN 1 s připojením USB-C umožňující přenos dat rychlostí až 5 Gb/s. Heslo lze zadat pomocí vestavěné numerické klávesnice, a to až 12 čísel.

Pevný disk Fingerprint Secure využívá hardwarové šifrování AES 256 ve spojení biometrickým přístupem. Vestavěný systém pro rozpoznávání otisků prstů umožňuje přístup až osmi autorizovaným uživatelům a jednomu administrátorovi. Otisky prstů lze nastavit pouze pomocí počítače se systémem Windows, následně může být jednotka použita i na Mac. Pevný disk je vybaven rozhraním USB 3.1 GEN 1 s konektorem USB-C umožňující přenosové rychlosti až 5 Gb/s.

Také USB flash disk využívá hardwarové šifrování AES 256 ve spojení biometrickým přístupem. Integrovaný systém rozpoznávání otisků umožňuje přístup až šesti uživatelům a administrátorovi, který má k zařízení přístup pomocí hesla. Disk je kompatibilní s operačními systémy PC i Mac a je vybaven rozhraním USB 3.0, které dovoluje rychlost až 5 Gb/s.

Bezpečnostní pouzdro s klávesnicí pro pevný 3,5″ disk dokáže starý interní pevný disk přeměnit na zabezpečený externí pevný disk. K dispozici je opět hardwarové šifrování AES 256 a také vestavěná klávesnice pro bezpečné zadání přístupového kódu. Zde je třeba vyzdvihnout snadnou montáž – jednoduše sejmete zadní kryt, vložíte 3,5″ pevný disk SATA, nasadíte zadní kryt a pevný disk je nyní připraven k použití.

„Značka Verbatim byla vždy synonymem důvěry a spolehlivosti,“ říká Clive Alberts, prezident společnosti Verbatim GmbH. „Přidání šifrování do portfolia našich produktů pro ukládání dat je přirozeným rozšířením, které lidem dodává větší klid, že jejich citlivá data nebudou přístupná neoprávněným osobám.“

Kromě portfolia bezpečnostních produktů představila společnost Verbatim také celou škálu produktů pro ukládání dat a počítačové příslušenství, včetně nové kolekce powerbank, rozbočovačů a adaptérů s USB typ C, nového FTP kabelu Tough Cable pro telefony a tablety vyrobeného z kevlarových a aramidových vláken, nejnovějších interních a externích SSD, USB disků a paměťových karet a elegantní řady pevných disků Freecom a SSD.

Pokud se vám líbí produkty společnosti Verbatim, můžete se na ně podívat v hale číslo 10.1 na stánku číslo 307 na největším veletrhu v oblasti bezpečnosti ve střední Evropě it-sa 2019. Ve středu 9. října s námi můžete jet na jednodenní zájezd s nástupem v Praze a Plzni. Detaily k zájezdu a registrační formulář naleznete na webu www.proveletrhy.cz/zajezdy/. Zájezd organizuje AVERIA a PROveletrhy s.r.o., oficiální zastoupení NuernbergMesse v ČR.

Napsat komentář