Hackerská soutěž zaměřená na průmyslové systémy

Pwn2Own Miami

V rámci iniciativy Zero Day Initiative (ZDI) byla vyhlášena nová soutěž zaměřená na odhalování zranitelností Pwn2Own Miami. Jedná se o první soutěž tohoto typu zaměřenou na zjištění zranitelností softwaru a protokolů pro populární průmyslové řídicí systémy (Industrial Control System, ICS).

Soutěž Pwn2Own se během posledních 12 let aktivně podílela na odhalování zranitelností v nejdůležitějších podnikových platformách z celého světa. V roce 2018 odhalila iniciativa ZDI u průmyslových řídicích systémů o 224 % více zero-day zranitelností než v předchozích 12 měsících a obdobný nárůst platí i pro letošní rok. Tento vývoj jednoznačně potvrzuje stále větší potřebu identifikovat zranitelnosti a ošetřit napadnutelné systémy ještě před tím, než k bezpečnostnímu incidentu dojde.

Soutěž Pwn2Own Miami je jedním z výstupů spolupráce iniciativy ZDI s firmami z oblasti průmyslových řídicích systémů. Jejím cílem je identifikovat zranitelnosti a umožnit dostatečně rychlé vyřešení zjištěného bezpečnostního problému, například formou oprav a záplat. Spolupráce s výrobci řešení pro průmyslový internet věcí umožnila zvýšení kvality a tedy i celkové zlepšení bezpečnosti záplat.

Soutěž Pwn2Own Miami se uskuteční v rámci konference S4, která proběhne ve dnech 20. až 23. ledna 2020 ve známé čtvrti Miami South Beach. Soutěžit se bude v pěti kategoriích a ve hře jsou peněžní ceny v hodnotě přes 250 000 dolarů. Účastníci budou sbírat také Master of Pwn body, které rozhodnou o celkovém vítězi soutěže – ten mj. získá 65 000 ZDI bodů a platinový status v programu odměn této iniciativy.

Zdroj: BusinessWire

Napsat komentář