Hackers Congress 2017

paralelni polis crypto

V Paralelní Polis v pražských Holešovicích se o právě ukončeném víkendu pořádal čtvrtý ročník unikátního hackerského kongresu, na který se sjela řada světově proslulých hackerů, odborníků na kryptografii a dalších bojovníků za svobodu. Diskutovaným prostředkem k boji je v první řadě Bitcoin a technologie blockchainu, jež Bitcoin a řadu dalších kryptoměn umožňuje. Letošní ročník nesl podnázev Liberate! a zaměřil se především na téma finanční svobody, respektive jejího nedostatku v běžných modelech žití v současné společnosti ovládané ekonomicky skrze monopoly centrálních bank.

Na kongresu vystoupil například hacker, programátor a spoluzakladatel decentralizovaného tržiště OpenBazaar Amir Taaki, vývojář BitcoinCore a přední světový kryptograf Peter Todd, vynálezce HashCash a satelitního připojení na Bitcoin blockchain Adam Back, kryptoanarchisté a privacy extremisté Frank Braun, Smuggler a SVA anebo zástupci digitálních měn slibujících úplnou anonymitu Monero a Zcash, Justin Smith a Paige Peterson.

Vstup na kongres byl vyprodán měsíc dopředu, poslední vypuštěný lístek se prodal v polovině září za 1 Bitcoin, neboli více než 100.000 Kč.

Autor: Vojtěch Bínek, redaktor

Související články

Leave a Comment