Google čelí soudnímu řízení kvůli sledování uživatelů v anonymním režimu

google anonymous tracking

Soudní žaloba podaná u kalifornského federálního soudu tvrdí, že anonymní režim prohlížeče Google Chrome shromažďuje data prohlížeče bez vědomí nebo souhlasu lidí.

Google čelí soudní žalobě v hodnotě 5 miliard dolarů, která se týká hromadné žaloby týkající se tvrzení, že shromažďuje informace o sledování lidí bez jejich vědomí, a to i při použití režimu anonymního prohlížení, jehož cílem je udržet jejich online aktivity v soukromí.

Soudní žaloba podaná u federálního soudu v San Jose v Kalifornii tvrdí, že Google shromažďuje uživatelská data prostřednictvím Google Analytics, Google Ad Manager a dalších aplikací a pluginů webových stránek, včetně aplikací pro smartphony, bez ohledu na to, zda uživatelé kliknou na reklamy podporované společností Google.

Google tyto údaje používá k tomu, aby zjistil zvyky soukromého prohlížení uživatelů prohlížeče Chrome, od zdánlivě neškodných dat, která lze použít pro cílení reklam – například informace o koníčcích, zájmech a oblíbených jídlech – až po „nejintimnější a potenciálně trapné věci“, které lidé mohou vyhledávat online.

Zdroj: threatpost.com

Napsat komentář