Fiktivní společnost technické podpory okradla 40 000 obětí o 8 milionů dolarů

telephone support

Student, kterého vyhodili z vysoké školy se přiznal ke zneužití malware a falešné společnosti technické podpory k okradení 40 000 obětí o miliony dolarů.

Bývalý student strojírenství Amit Chauhan založil v lednu 2019 call centrum falešné technické podpory s názvem Tech Support. Spolu se svým spolupachatelem Sumita Kumarem provozoval Chauhan centrum z luxusní oblasti Udyog Vihar v Gurugramu, městě jihozápadně od Nového Dillí v severní Indii.

Oběti, které zavolaly do falešné společnosti kvůli technické podpoře byly požádány, aby se připojili online a kliknuli na konkrétní vyskakovací okno. Když to udělali, aktivoval se malware, který obětem ukradl finanční údaje.

Chauhan přiznal policii, že spolu s Kumarem použili falešnou společnost a škodlivá vyskakovací okna k okradení více než 40 000 cizinců o více než 8 milionu dolarů. Podvodné schéma této dvojice bylo odhaleno poté, co britská oběť – Jim Browning zveřejnil vše o jejich technikách ve videu na YouTube.

„Jedna z obětí nahrála na YouTube video, kde popsala, jak byla podvedena zaměstnancem call centra poté, co mu bylo zasláno vyskakovací okno na notebook, který chtěl opravit,“ řekla Karn Goyal, policejní komisařka Gurugramské kybernetické jednotky.

„Toto vyskakovací okno bylo vlastně malwarem, který byl zaslán obsluhou call centra.“ Obviněný pak ukradl obětem větší částky prostřednictvím platební brány jménem společnosti Tech Support.

Gurugramská kybernetická jednotka napadla prostory společnosti Tech Support 4. března právě díky tipu pana Browninga. Jeden z notebooku zabavených při zátahu obsahoval všechna jména obětí i adresy a ukradené částky.

Chauhan a Kumar během výslechu přiznali provoz podvodné společnosti i okrádání cizinců pomocí malware. Podle indického zákona o IT byli obviněni a v současné době jsou drženi v policejní vazbě, zatímco probíhá další vyšetřování jejich zločinů.

I přesto že Chauhan udržoval veškeré informace o svém podvodném podnikání pod pokličkou, neodpustil si život v nesmírném luxusu. Tento kybernetický zločinec si žil v luxusním kondominiu Magnolia v Golfové třídě Gurugramu a byl místními znám hlavně tím, že nosil pouze značkové oblečení a jezdil ve vozech Porsche a Jaguar.

Napsat komentář