Facebook zrušil 74 skupin pro počítačovou kriminalitu

Facebook dislike

74 skupin kybernetické kriminality nabízelo nezákonné služby – od nástrojů pro zasílání e-mailových spamů až po odcizené přihlašovací údaje – přímo na platformě Facebooku.

Jednoduché vyhledávání na Facebooku pro klíčová slova jako „spam“ nebo „CVV“ vedlo k nalezení skupin, které nabízely nelegální služby. Celkově měly skupiny přibližně 385 000 členů – a některé byly na Facebooku až osm let.

Mnoho aktivit na stránkách bylo nezákonných, objevilo se několik příspěvků, které prodávaly čísla kreditních karet a CVV – někdy dokonce s identifikačními dokumenty nebo fotografiemi, které patří obětem.

Další stránky uváděly spammery nabízející přístup k emailovým seznamům, počítačoví zločinci nabízející služby pro přenos velkého množství hotovosti a prodeje shell účtů v různých organizacích, včetně vládních. Prodejci obvykle žádali o platbu ve formě kryptoměn.

Je ironií, že když se výzkumníci připojili k některým z těchto skupin, navrhl algoritmus Facebooku, ať se připojí k dalším skupinám, které podporují nezákonnou činnost na kartě „Navrhované stránky“.

Napsat komentář